Amatorska Liga Piłki Nożnej zakończona

W minioną sobotą, 9 czerwca br. zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj w sezonie 2017/2018. Uroczyste podsumowanie ligi odbyło się na scenie na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury w ramach tegorocznych Dni Biłgoraja.

Mistrzem ligi została drużyna Old Stars (42 pkt.), która zapewniła sobie zwycięstwo już na kilka kolejek przed końcem. Do ostatniego spotkania trwała walka o kolejne miejsca na podium. Największe szanse na drugie miejsce miał Załadunek Team, niestety w ostatnim spotkaniu przegrał z Blokersami i spadł na piątą pozycję. Ostatecznie drugie miejsce zajął Spartakus Team (37 pkt.), który wygrał z mistrzem ubiegłego sezonu RWKS Spartą Biłgoraj. Trzecia była OKS Sitarska (36 pkt.), która ograła ekipę Old Stars.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: Blokersi (34 pkt.), Załadunek Team (34 pkt.), RWKS Sparta Biłgoraj (28 pkt.), SNW (22 pkt.), Galacticos (21 pkt.), FC Bażant (6 pkt.), 100 Procent (6 pkt.).

Skład zwycięskiej drużyny Old Stars: Wasąg Dawid, Granda Zdzisław, Kozyra Krzysztof , Szpinda Stanisław, Skubisz Andrzej, Bździuch Ryszard, Deryło Artur, Korzeń Jarosław, Bilewicz Krzysztof, Mizak Michał, Kowalik Bartłomiej, Czerw Artur, Stawarski Bogdan, Lachowski Stanisław, Adamowicz Artur, Sawczuk Sergiej, Malinger Krzysztof.

Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały puchary oraz piłki zaś najlepsi zawodnicy statuetki. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan – główny sponsor oraz patron rozgrywek.

Najlepszym zawodnikiem ligi został Stanisław Szpinda (Old Stars).

Najlepszym bramkarzem Ryszard Kurzyński (Spartakus Team).

W klasyfikacji króla strzelców zwyciężył Andrzej Wachowicz  – 38 bramek. Drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów ligi zajął Łukasz Łosiewicz (Załadunek Team) – 37 bramek, zaś trzecie Ireneusz Zarczuk (Spartakus Team) – 36 bramek.

Ligę sędziowali: Zbigniew Skwarek, Artur Piskorski, Arkadiusz Oleszczak, Grzegorz Wlizło, Siergiej Sawczuk.