- Reklama -

Alkohol i brawura przyczyna utraty prawa jazdy

Wczoraj w powiecie biłgorajskim dwóch kierowców utraciło prawo jazdy. Jeden z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h, natomiast drugi wsiadł „za kółko” po alkoholu. Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego obydwaj poniosą teraz konsekwencje.

Wczoraj około godziny 17.  patrol biłgorajskiej drogówki w Czernięcinie Głównym zatrzymał do kontroli kierującego toyotą. 28-latek z gminy Sitno pędził samochodem z prędkością 109 km/h, czyli o 59 km za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

- Reklama -

Z kolei w Markowiczach gmina Księżpol patrol zatrzymał do kontroli kierowcę audi. 31-letni mieszkaniec gminy Księżpol, jak wykazał policyjny alkomat, wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu. Kierowca audi również pożegnał się z uprawnieniami do kierowania, a ponadto odpowie teraz przed sądem.

Zgodnie z prawem osoba, która w stanie po użyciu alkoholu kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie. Zagrożone jest ono karą aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

J.K.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.