- Reklama -

Aleksandrowska letnia akademia czytania

Dzieci przez wakacje czytały książki i prowadziły „Literacki Pamiętnik” z wpisami i ilustracjami o nich. Uczniowie wykonali różnorodne pamiętniki, w których można było zobaczyć kolorowe ilustracje czy przeczytać krótkie wpisy o tytułach literackich.

Kolejna edycja aleksandrowskiej Letniej Akademii Czytania za nami. W tym roku wzięła w niej udział grupa 34 trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Głównymi jej celami było podnoszenie umiejętności czytania i promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Działanie to przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie. Dużą pomocą w opiece nad dziećmi wykazali się również  rodzice oraz wychowawczynie Teresa Leleń i Maria Maciocha.

Dzieci przez wakacje czytały książki i prowadziły „Literacki Pamiętnik” z wpisami i ilustracjami o nich. Uczniowie wykonali różnorodne pamiętniki, w których można było zobaczyć kolorowe ilustracje czy przeczytać krótkie wpisy o tytułach literackich.  Najważniejsze w tym działaniu było to, że młodzi czytelnicy wykorzystywali wolny czas do spędzenia go z książka. 2 października odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Komisja przyznała nagrody główne: Izabeli Bździuch, Julii Michońskiej, Lenie Karczmarzyk, Paulinie Augustyniak, Lenie Bździuch, Izabeli Rykowskiej i Mai Droździel. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia akademii. Dzieci w nagrodę pojechały na wycieczkę do Górecka Kościelnego i zwiedziły to urokliwe miejsce na Roztoczu. Stare dęby, które oglądały czy okoliczny las stanowiły niezwykle atrakcyjną lekcję o pomnikach przyrody i warstwach lasu, prowadzoną w naturze. Natomiast unikalne zabytki architektury, jak kapliczki czy modrzewiowy kościółek były okazją do poznania historii Górecka Kościelnego. Kulminacyjnym punktem wyjazdu była pizza w Karczmie nad Szumem. Po smakowitym poczęstunku dzieci skorzystały z placu zabaw oraz  zwiedziły bardzo oryginalny „Krzywy domek”, gdzie wszystko stanęło na przysłowiowej głowie i pokój z magicznymi lustrami.

- Reklama -

Letnia Akademia Czytania po raz kolejny pokazała, że warto dbać o rozwój czytelniczy najmłodszych. Spotkanie z książką to możliwość zacieśniania więzi rodzinnych, rozwijanie wyobraźni i pamięci a także mnóstwo innych korzyści, które płyną z czytania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.