- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Aleksandrów: Próbują zachować dziedzictwo (zdjęcia)

W Aleksandrowie zakończył się projekt „Zachować Dziedzictwo”, realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Tym razem pod hasłem „Przyroda zza okna”. Głównym punktem programu było spotkanie z poetką.

- Reklama -

W konkursie uczestniczyły klasy drugie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. W programie była m.in. promocja tomiku poetyckiego dla dzieci noszącego właśnie tytuł „Przyroda zza okna” autorstwa Jadwigi Haliny Sędłak.  Głównym bohaterem wierszy, które znalazły się w publikacji jest przyroda. Poetka opisała zwierzaki: mieszkające w jej domu lub gospodarstwie, lecz też te dzikie (chociażby zaskakujące spotkanie z rysiem).  Przedstawiony w tych utworach został również świat roślin i pory roku. Ten tomik  to  poetyckie obrazy powstałe na bazie rzeczywistych wydarzeń.

Aleksandrów nie będzie miastem. Przeczytaj tu: Aleksandrów

- Reklama -

Jadwiga Halina Sędłak (z domu Borowiec), ur. 05.09.1966 r. w Margolach, mężatka, matka trojga dzieci. Pisze wiersze od wczesnej młodości. Wydała tomiki: „Tu drzewa mi szumią melodie znajome…”, „Pomiędzy drzewami migają przeszłości cienie…”, „Do Boga Przy Bogu Dla Boga” (dwie części), „Co po nas zostanie…”,„Wspomnienia…”, „Jak korale, tiule, koronki”. Jej utwory poetyckie zostały także opublikowane w zbiorku „Pukając do bramy nieba…” i w książkach: „Historia w krzyże wpisana”, publikacji o ks. Błażeju Nowosadzie ,,Jeden z wielu” Leszka Oberdy oraz  ,,Aleksandrowski nieśmiertelnik”  Jana Palikota. Wiele tekstów autorki zostało opracowanych muzycznie. Wykonuje je Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy”.

Było mnóstwo portretów zwierzaków. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie towarzyszącej spotkaniu. Impreza była okazją do poznania bogactwa przyrody, która nas otacza i podnoszenia świadomości na temat tego co możemy zrobić aby ją chronić.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.