- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Aleksandrów nie będzie miastem

Dzisiaj każdy chce mieszkać w mieście? Popatrzmy tylko na gminy z powiatu biłgorajskiego. Frampol został miastem, Goraj został miastem, w kolejce "po miasto" ustawia się Turobin, a co z nami ... pytają mieszkańcy Aleksandrowa? - Aleksandrów na pewno nie będzie miastem - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej - wójt gminy, Józef Biały.

- Reklama -

Podobno Aleksandrów to jedna z najdłuższych polskich wsi.

O ile nie najdłuższa! Aleksandrów ma ponad 10 kilometrów długości i rozciąga się praktycznie wzdłuż jednej ulicy.

urząd MArszałkowski projekt

Nie przychodzi panu do głowy, żeby jak Goraj, czy Frampol, zostać miastem?

Taki pomysł może by i był, tylko że Aleksandrów to jest tak zwana … liniówka. To znaczy położony w jednej linii przy drodze wojewódzkiej 853. Jeżeli w Aleksandrowie byłaby inna zabudowa, to wtedy byłoby możliwe ubieganie się o przyznanie praw miejskich, a tak, trudno sobie wyobrazić nawet niewielkie miasto, położone przy jednej ulicy. Aleksandrów oczywiście cały czas się rozbudowuje i rozrasta, ale jednak cały czas jest praktycznie przy tej jednej drodze wojewódzkiej. U nas szans na rynek nie ma i na miasto też.

W Aleksandrowie trwa napięta walka o linię wysokiego napięcia Mocne słowa w Aleksandrowie

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

(…)

O aktualnej sytuacji w Aleksandrowie – przeczytacie tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku nowy numer, w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim. Przez 24 godziny na dobę, aktualnych informacji szukaj w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Albert mówi

    Jedno wielkie dziadostwo w tym Aleksandrowie zero rozwoju czasy PRL daleko niema porządnego gospodarza inne gminy się rozwijają bardzo szybko.

  2. Mieszkaniec mówi

    Wielbiciel Białego ma racje… a jeśli już zrobia jakaś drogę to tam gdzie nikt nie mieszka a nawet mało kto jeździ tam gdzie ludzie mieszkają to po blocie jeżdża , ten bialy i ta jego rada z bilem na czele to w worek i o slupa .

  3. Wielbiciel Białego mówi

    Ty biały kacapie to trzeba budować ulice a nie zwiększać liczbę urzędasów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.