AGD

- Reklama -

- Reklama -

Aleksandrów – gmina na medal (film)

Gmina Aleksandrów zajęła wysokie drugie miejsce w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, który jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych rankingów w Polsce. We wtorek 26 października wójt gminy Józef Henryk Biały odebrał zaszczytną nagrodę.

- Reklama -

– Szanowni państwo, jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj tutaj wystąpić przed wami, podziękować Kapitule za wspaniałe podsumowanie mojej pracy, bo w gminie Aleksandrów pracuję od 30 lat, utworzyłem tę gminę i nieprzerwanie do dnia dzisiejszego jestem wójtem – mówił wójt, odbierając nagrodę. – Tak wysokie miejsce naszej gminy w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” to ogromne wyróżnienie i skuteczna motywacja do dalszego rozwijania gminy w kolejnych latach – dodał.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”

Od 17 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój, obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce. Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

- Reklama -

Oceniano zarówno „twarde” dane o wydatkach samorządu (m.in. na usługi w zakresie edukacji, kultury, sportu i rekreacji, transportu publicznego) jak i mierzalne efekty tych wydatków (np. miejsca dla dzieci w żłobkach czy przedszkolach), ale też tzw. działania miękkie, których podjęcie nie wymagało dużych nakładów finansowych (np. budżet partycypacyjny, współpraca z organizacjami pozarządowymi).
Całą relację z wydarzenia można obejrzeć tutaj:

Zestawienie Ranking Samorządów jest przygotowywane odrębnie dla miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich. W rankingu nie jest uwzględniane miasto stołeczne Warszawa, ze względu na inny ustrój prawny oraz jego wielkość.

źródło, zdjęcia: https://rankingsamorzadow.rp.pl/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.