- Reklama -

- Reklama -

Aleksandrów dostał „dychę”. I co za to kupi?

Fortuna to nie jest, ale i tak bardzo się przyda. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Na co biblioteka wyda te pieniądze?

- Reklama -

Fortuna to nie jest, ale i tak bardzo się przyda. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Pieniądze będą przeznaczone na zakup nowości wydawniczych. Działanie dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Księgozbiór biblioteki w Aleksandrowie to w tej chwili prawie 13 tysięcy książek. To także blisko siedmiuset czytelników w bazie.

W Aleksandrowie trwa napięta walka o … linię wysokiego napięcia. Tylko o linię? Zobaczcie tu: Aleksandrów pod napięciem

– Bardzo się cieszymy z tego wsparcia, bo dzięki temu możemy reagować na sugestie naszych czytelników i zamówić te książki, które są aktualnie popularne i cieszą się zainteresowaniem, a u nas na razie ich nie ma. Dziesięć tysięcy złotych? Można policzyć, na co nam to wystarczy. Przeciętnie książka kosztuje w tej chwili 40 złotych. Te dla dzieci są nieco tańsze. Zamówiliśmy już trochę nowych pozycji. Od lat prowadzimy taką akcję „Pozycja warta polecenia”. To mieszkańcy podpowiadają nam, co chcieliby przeczytać, po prostu podsyłają ich zdaniem interesujące tytuły. I tym się sugerujemy. A co się czyta w Aleksandrowie? Nowości, proza polska, kryminały, powieść obyczajowa i romans. Większość czytelników to jednak młodzi, dlatego sporo jest literatury dla dzieci i młodzieży – mówi Justyna Bździuch, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie.

- Reklama -

Pierwsza paczka z książkami do Aleksandrowa już dotarła. Kolejne muszą dotrzeć do końca listopada, bo to końcowy termin realizacji programu.

 

Więcej informacji z naszych gmin? W najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Aktualności, zdjęcia, wywiady – z każdej gminy w powiecie biłgorajskim.

Wiadomości z powiatu biłgorajskiego, przez 24 godziny na dobę, w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.