- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Akwarium w domu

Hodowla rybek stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie. Większość osób decyduje się na posiadanie rybek tylko dlatego, że stają się one ciekawym elementem dekoracyjnym wystroju wnętrz. Warto jednak wspomnieć o tym, że posiadanie akwarium niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Jak dobrze należy wyposażyć akwarium, aby hodowla rybek stała się czystą przyjemnością?

Wyposażenie akwarium

Warto na początku zaznaczyć, że zakup rybek, roślin i wszystkich elementów, które niezbędne są w hodowli rybek, wiąże się czasami z dość sporym wydatkiem finansowym. Jednak jest to tylko jednorazowa inwestycja. Istotny jest bowiem wybór odpowiedniego akwarium. Jeszcze kilka lat temu, ogromną popularnością cieszyły się okrągłe, mała akwaria, w których to rybki pływały dookoła. Potwierdzony jednak został fakt, że takie rozwiązanie negatywnie wpływało na zdrowie zwierząt. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem stają się duże, aczkolwiek dość drogie, akwaria w kształcie prostokąta. Oczywiście ceny są głównie uzależnione od wielkości akwarium. Nie można zapomnieć tutaj o najważniejszym, a mianowicie o samych rybkach. Obecnie w wielu sklepach zoologicznych można zakupić naprawdę wspaniałe okazy rybek. Aby mogły poczuć się one bardziej swobodnie, zaleca się zakup odpowiednich dodatków. Rośliny akwariowe powinny znaleźć się w akwarium. To właśnie w nich rybki najczęściej się chowają i odpoczywają. Filtr do akwarium również jest niezwykle ważnym elementem, jaki powinien znaleźć się w akwarium. Pomaga on bowiem utrzymać wodę w czystości i zapobiegać nadmiernemu osadzania się glonów na szybach akwarium. Ostatni element to butla CO2, która produkuje dwutlenek życia, który jest niezbędny do życia rybek.

- Reklama -

Rybki w domu

Oprócz aspektów estetycznych warto wspomnieć o tym, że posiadanie rybek w domu znacznie poprawia samopoczucie domowników. Potwierdzony badaniami został fakt, że hodowla rybek pomaga w walce z depresją i nerwicą. Wsłuchiwanie się w odgłosy wody pomaga przede wszystkim zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Rybki są także świetną alternatywą dla małych, futerkowych zwierzaków, o które bardzo często upominają się maluchy. Opiekowanie się rybkami pomoże nauczyć dzieci systematyczności i dbania o żywe stworzenia.

Warto nastawić się na dość spore koszty, gdyż zakup akwarium i niezbędnych elementów może okazać się dużym wydatkiem. Jednak hodowla rybek okazuje się naprawdę dobrym pomysłem szczególnie wtedy, gdy rodzina nie może pozwolić sobie na posiadanie psa czy kota.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.