Aktywność. Uczciwość. Służba

Szanowni Państwo, samorządy potrzebują nowej energii. Jako młoda kobieta a jednocześnie rodowita biłgorajanka znam problemy miasta Biłgoraj, ale co najważniejsze wiem jak je rozwiązać. 

Jestem asystentką społeczną pani Agaty Borowiec, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

Mam 37 lat, urodziłam się i wychowałam w Biłgoraju, tutaj też wychowuję swoją 5-letnią córkę. W mojej rodzinie od zawsze ceniono i pielęgnowano wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Ukończyłam studia dzienne na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Medycznym. Z zawodu jestem fizjoterapeutą, pedagogiem specjalnym. Znam 2 języki obce: angielski i niemiecki.

Ukończyłam również studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim oraz  WSZiA w Zamościu, kontynuując ścieżkę medyczną. Wiele pracy włożyłam, aby zdobyć bogate doświadczenie zawodowe po to, aby w przyszłości profesjonalnie pomagać mieszkańcom Biłgoraja. Praktyki i staże odbyłam za granicą m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech.

 

W mojej dotychczasowej działalności istotne znaczenie miały akcje społeczne i charytatywne, w których chętnie uczestniczyłam. Nasze miasto musi pamiętać o słabszych i potrzebujących.

Dla biłgorajan ważny jest także prężny i intensywny rozwój miasta po to, aby tworzyć miejsca dobrze płatnej pracy, wzmacniać lokalną przedsiębiorczość i turystykę.

We współpracy z panią poseł Agatą Borowiec udało się zrealizować m.in. następujące inwestycje i wydarzenia dla mieszkańców Biłgoraja:

1. Rozwój infrastruktury drogowej poprzez pozyskanie środków z funduszu leśnego Lasów Państwowych:

a. Przebudowa drogi o nawierzchni bitumicznej Różnówka Stawy, kwota dofinansowania ok. 2 mln zł,

b. Przebudowa ciągu dróg powiatowych Biłgoraj  Dąbrowica, kwota dofinansowania  1,2 mln zł.

2. Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z Biłgoraja współorganizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

3. Pozyskanie zestawu edukacyjnego (o wartości około 4 tys. zł) dla Przedszkola Samorządowego nr 1 w Biłgoraju.

4. Liczne akcje charytatywne i społeczne, m.in. „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

 

 

Mój program dla Biłgoraja

1. Rozwój infrastruktury drogowej, w tym budowa ścieżek rowerowych.

2. Likwidacja barier architektonicznych, w szczególności ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów,

3. Poprawa warunków i większe wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców, prowadzących działalność na terenie miasta.

4. Program „Czyste powietrze” dla Biłgoraja, walka ze smogiem, dofinansowania do wymiany pieców grzewczych.

5. Wprowadzenie niskoemisyjnej, niskopodłogowej i hybrydowej komunikacji miejskiej,

6. Program Mieszkanie Plus dla biłgorajan.

7. Aktywna służba i częste rozmowy z mieszkańcami Biłgoraja.

8. Sprawna i uczciwa administracja. Transparentność władzy samorządowej.

9. Realizacja ważnych programów społecznych, gospodarczych, inwestycji lokalnych oraz działanie na rzecz młodzieży, seniorów i osób niepełnosprawnych, aby mogli godnie i bezpiecznie żyć.

 

Szanowni Państwo, proszę o jedność w głosowaniu ponad podziałami politycznymi. Proszę Państwa o poparcie w wyborach 21 października 2018 r., o oddanie głosu na listę Prawo i Sprawiedliwośćpozycja nr 4.

Z wyrazami szacunku

Ewa Magdalena Kaszczuk-Wilusz

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. mieszkaniec mówi

    Czy ten program pisał Pani sama, odnoszę wrażenie że nie, ponieważ program czyste powietrze jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie i na terenie powiatu nic nie można załatwić, jak chce Pani i za co organizować transport hybrydowy, niskoemisyjny, gdzie chce Pani budować ścieżki rowerowe. To sa hasła takie ogólne – partyjne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.