Kadius

- Reklama -

„Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej”

To nazwa projektu, który chce realizować gmina Biłgoraj w partnerstwie z powiatem biłgorajskim. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, powstanie ponad dwa kilometry nowych ścieżek rowerowych.

"Aktywnie i wirtualnie po Ziemi Biłgorajskiej" to nazwa projektu gminy Biłgoraj. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju będzie jego partnerem. Jak wyjaśnia Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju, w ramach zadania powstaną trasy rowerowe w miejscowości Korytków Duży o długości 2,2 km. Wykonane zostaną przy istniejącej drodze powiatowej. 

- Reklama -

– Gmina Biłgoraj zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach projektu planujemy stworzenie produktu turystycznego, dotyczącego turystyki rowerowej w połączeniu z wykorzystaniem najnowszych technologii rozszerzonej rzeczywistości i audioprzewodniku. Oznakowany zostanie szlak rowerowy. Prowadził on będzie po terenie gminy Biłgoraj, po trasach rowerowych i miejscach najbardziej atrakcyjnych – mówi wójt gminy Wiesław Różyński. Wyjaśnia, że informacje na temat miejsc atrakcyjnych turysta będzie mógł czerpać z urządzeń rozszerzonej rzeczywistości. W ramach projektu gmina Biłgoraj zrealizowała już dokumentację na ścieżkę w miejscowości Korytków Duży wzdłuż drogi powiatowej.

Wartość całego zadania opiewa na blisko 5 mln zł. Planowane dofinansowanie to 85% pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego, 15% – wkład własny. Samorząd powiatu i gmina Biłgoraj przeznaczą na ten cel po 370 tys. zł.

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, zadanie będzie zrealizowane do 2019 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.