- Reklama -

Aktywni z Modelem

 

Gala odbyła się w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury w piątkowy wieczór. Przybyłych powitała Katarzyna Ferens-Paczwa. Opowiedziała ona o firmie Model oraz przedstawiła jej politykę sponsoringową. Jak mówiła, każdego roku firma stawia sobie kierunek działań sponsoringowych, np.: rozwijanie pasji i talentów, wyrównywanie szans edukacyjnych, promocja zdrowego stylu życia, inspirowanie do aktywności. Dąży do tego m.in. poprzez fundusze stypendialne i grantowe, zbiórki żywności, wolontariat pracowniczy, dodatkowe zajęcia edukacyjne, konkursy i staże zawodowe, doposażenie pracowni szkolnych, przekazywanie opakowań z tektury czy wspieranie działalności organizacji lokalnych. 

- Reklama -

 Następnie realizatorzy trzech projektów omówili swoje działania. Jako pierwsza wystąpiła Magdalena Marzec, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol. Omówiła projekt "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem – nauka przez zabawę i doświadczenie". Justyna Bździuch z Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie opowiedziała o projekcie "Za drzwiami wyobraźni". Natomiast projekt "Arteterapia przez fotografię" omówiły Ewa Rzeźnik i Katarzyna Krasa, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych. 

Podczas spotkania odbyła się również promocja kalendarza na 2018 rok. Zdjęcia zostały wykonane przez laureatów poprzednich edycji konkursu WyMODELuj Swoje Marzenia. Na zdjęciach zostały zaprezentowane piękne okolice Biłgoraja i Czosnowa. To one stały się tłem do sesji zdjęciowej. Motywem przewodnim łączącym wszystkie zdjęcia jest oczywiście tektura.

  Firma w 2018 r. chce się koncentrować na rozwoju młodych talentów, wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz zadaniach z zakresu ekologii. Do 30 grudnia br. spółka Model Opakowania czeka na projekty służące aktywizacji i zachęcające do podejmowania nowych wyzwań przez dzieci i młodzież. Być może realizowany projekt stworzy szansę na odkrycie nowego talentu: aktorskiego, graficznego czy sportowego. Niezmiennym celem polityki sponsoringowej firmy Model Opakowania jest wspieranie inicjatyw, które służą rozwojowi pasji i talentów dzieci i młodzieży oraz działań służących aktywizacji lokalnej społeczności. W ubiegłym roku dzięki wsparciu firmy Model odbyły się m.in. warsztaty fotograficzne, edytorskie, plener malarski, piknik służący poprawie bezpieczeństwa w sieci. Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej firmy http://www.modelgroup.com, w zakładce Dokumenty (Ścieżka dostępu: http://www.modelgroup.com – O nas – Download – Dokumenty). O dofinansowanie mogą ubiegać się stowarzyszenia, organizacje, grupy nieformalne, szkoły oraz instytucje funkcjonujące na terenie powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Wnioski można składać do końca grudnia 2017 r.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.