Aktywni seniorzy

21 sierpnia członkowie literackiego zespołu „Gęsie Pióro”, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Biłgoraju, spotkał się w Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju.

Seniorzy tradycyjnie spotkali się w murach Biblioteki, aby rozmawiać o literaturze. Tym razem spotkanie miało charakter roboczy. Seniorzy ćwiczyli przed Narodowym Czytaniem, które w tym roku przypada na 8 września. Czytana będzie powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Żeromskiego nazywa się „ostatnim wajdelotą” czy „sumieniem narodu”. Zasłużył na to, bo prawie we wszystkich swoich utworach poruszał tematy narodowe, aby nie dopuścić do politycznej bierności Polaków.

Członkowie Zespołu Literackiego przygotowują się również do uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wybrali oni wiersze adekwatne do tego wydarzenia, odczytali również scenariusz.

Podczas spotkania omawiano wyjazd do Kozłówki. Jest to realizacja inicjatywy w ramach projektu „Senior ważny codziennie”. Tematem inicjatywy są miejsca pamięci. – Chcemy zwiedzać najpiękniejsze i najbardziej wartościowe dobra naszej kultury, sztuki, przyrody i architektury. Jesteśmy aktywni. Aktywność to recepta na dobry humor. Naszymi cechami są upór i optymizm – twierdza seniorzy.

Seniorzy serdecznie dziękują Małgorzacie Małek z Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju za możliwość organizacji spotkań, serdeczność i gościnę.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.