- Reklama -

- Reklama -

Aktywne kobiety z Wólki Biskiej

Chociaż nie mieszkają w największej miejscowości gminy, mają już zarejestrowane koło i aktywnie działają. To kobiety z Wólki Biskiej, które założyły Koło Gospodyń Wiejskich "Wólczanki".

Kobiety z Wólki Biskiej w gminie Biszcza nie siedzą z założonymi rękami, ale mają sporo pomysłów i je realizują. Nie tak dawno w tej małej, urokliwej miejscowości niewiele się działo. Teraz funkcjonuje tu Koło Gospodyń Wiejskich i jest wielu aktywnych mieszkańców. Udało się już zorganizować Dzień Dziecka, a w planach są kolejne przedsięwzięcia.

– Na początku tego roku postanowiliśmy, że w naszej miejscowości założymy KGW. Może i są w naszej gminie większe wioski, są w nich od dawna Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły śpiewacze, ale nie śpieszą się one do rejestracji. My już koło mamy zarejestrowane, a nazywamy się Wólczanki, od nazwy naszej miejscowości – mówi Alina Kordulasińska, przewodnicząca KGW z Wólki Biskiej.

Przewodnicząca dodaje, że po dokonaniu formalności z rejestracją, nadaniu numerów w administracji skarbowej, urzędzie statystycznym i założeniu konta bankowego, przyszedł czas na realizację pomysłów. W czerwcu zorganizowano Dzień Dziecka dla dzieci z Wólki Biskiej, Żar i innych okolicznych miejscowości. – Dzień Dziecka udał się rewelacyjnie. Pogoda dopisała, a zabawa była wyśmienita! – dodaje przewodnicząca. Był poczęstunek ciastami i pieczonymi kiełbaskami, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, a nawet grająca muzykę na żywo kapela! Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli inicjatywę oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się i pomagali przy pikniku. Były to: Zakłady Mięsne Katarzyna Wasąg, Mototech Krzysztof Ćwiek, Usługi Transportowe Grzegorz Kozioł, Gmina Biszcza, Bank Spółdzielczy w Biszczy, Ośrodek Wypoczynkowy „Kraina nad Tanwią”, Radny Powiatu Jan Łebko, Kancelaria Podatkowo-Rachunkowa Katarzyna Wenek, Bogdan Koper, Masaże Oaza Zdrowia, Krzysztof i Małgorzata Kołodziej. – Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, gdyż dzięki takiej postawie ludzie mogą integrować się i bawić się na takich piknikach – dziękują członkinie KGW.

- Reklama -

Bardzo pomocne przy organizacji imprezy były kobiety z Zarządu Koła – sekretarz Anna Wójcik, skarbnik Anna Kozioł oraz zastępca przewodniczącej Beata Welc. Takie kolektywne działanie i zaangażowanie zawsze daje bardzo dobre efekty finalne.
To nie koniec pomysłów. Kobiety z Wólki Biskiej już planują, że zorganizują kolejne wydarzenia. W planach jest założenie kapeli, udział w dożynkach i Dniach Miodu i Pieroga, a nawet przygotowywanie posiłków dla wczasowiczów odpoczywających nad pobliskim zalewem.

 

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.