przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Aktor poprowadzi warsztaty teatralne w Józefowie

Młodzi mieszkańcy Józefowa i okolic mają kolejną szansę udowodnienia, że w zaledwie kilka dni są w stanie przygotować ciekawe, ambitne i profesjonalne widowisko teatralne. Podczas tegorocznych ferii do miejscowego ośrodka kultury przyjedzie ceniony aktor, reżyser i pedagog teatralny, który poprowadzi warsztaty teatralne, zwieńczone premierowym spektaklem.

- Reklama -

Jarosław Figura nie jest dla młodych, józefowskich aktorów postacią anonimową. Takie warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie prowadził już kilka razy, a ostatnie zakończyły się premierą spektaklu „Odcienie twarzy”, która odbyła się w lutym 2019 roku.

Tym razem Jarosław Figura planuje adaptację jednego z międzynarodowych bestsellerów książkowych. Konkretny tytuł zostanie wybrany na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia. W pierwszym tygodniu ferii młodzi adepci sztuki aktorskiej będą pracować pod okiem Jarosława Figury codziennie od 10.00 do 15.00.

Do udziału w zajęciach ich pomysłodawcy zapraszają dzieci i młodzież w wieku co najmniej 9 lat. Przygotowany przez nich spektakl po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w sali kameralnej MOK w Józefowie, ale konkretna data nie została jeszcze ustalona i w dużym stopniu zależy od postępów w nauce młodych aktorów.

By wziąć udział w warsztatach nie trzeba się zapisywać. Wystarczy pierwszego dnia ferii pojawić się w ośrodku kultury.

Jarosław Figura to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od 25 lat związany ze Sceną Plastyczną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Swoje pierwsze plany artystyczne w Józefowie zrealizował przed kilkoma laty na Festiwalu „Śladami Singera”, gdy przygotował widowisko plenerowe „Eter kwiatów”. Później, podczas Festiwalu Kultury Ekologicznej razem z grupą miejscowej młodzieży zaprezentował „EKO sen Smerfów”, „Dotknąć ciepła” i wspomniane „Odcienie twarzy”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Występował na scenach większości krajów europejskich, a także m. in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.