Moto Tech

- Reklama -

Akcja poboru krwi w Aleksandrowie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zaprasza na terenową akcję poboru krwi do Aleksandrowa.Krwi nie można niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badania lekarskie, na podstawie których dawca jest kwalifikowany do oddania krwi. Jeden dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml, warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni. Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi.Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja.Jednym źródłem krwi jest zdrowy człowiek. Zapraszamy na terenowe akcje poboru krwi:

Najbliższa akcja poboru krwi w Aleksandrowie odbędzie się w niedzielę 3 marca w godz. 10.00-13.00. Krew będzie można oddać w budynku Urzędu Gminy w Aleksandrowie.

- Reklama -

Zaplanowano także kolejne akcje, które odbędę się w czerwcu, wrześniu i grudniu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.