- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Agnieszka z indeksem AGH

 Agnieszka Furmaniak – uczennica kl. IIe (profil z rozszerzoną geografią) LO w ZSBiO im. J. Dechnika wzięła udział w finale centralnym IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii.

- Reklama -

Finał odbył się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczennica szkoły uzyskała tytuł laureata I stopnia (V miejsce w Polsce), tym samym zdobyła indeks umożliwiający przyjęcie na studia z pominięciem procedury rekrutacji na dowolny kierunek studiów dziennych: geofizyka, górnictwo i geologia, geodezja i kartografia, ekologiczne źródła energii, inżynieria środowiska, informatyka stosowana, ochrona środowiska, turystyka i rekreacja, metalurgia, edukacja techniczna i informatyczna, wirtotechnologia, inżynieria procesów odlewniczych, technologia chemiczna, energetyka.

Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz CERN – Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Opiekunem Agnieszki jest nauczyciel geografii Dariusz Pyzio.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.