- Reklama -

- Reklama -

Agitacja wyborcza w Biłgoraju? Szkoła odpowiada

Niedawno pisaliśmy o Forum Młodych Przedsiębiorców, które odbyło się w I LO im. ONZ w Biłgoraju z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu i powiatu biłgorajskiego. Spore kontrowersje podczas wydarzenia wzbudził baner z wizerunkiem prelegenta , a zarazem kandydata na burmistrza Biłgoraja, Irenuesza Bulicza. Jednego spośród walczących o fotel i zupełnie "przypadkowo" ustawiony na szkolnej scenie. Pamiętamy, bo biłgorajskie liceum zabrało głos w tej sprawie.

- Reklama -

Ireneusz Bulicz w swoim wystąpieniu mówił o zawodzie prawnika, ale przede wszystkim prezentował osiągnięcia powiatu i swój wkład w odzyskanie Autodromu, jego potencjał dla rozwoju gospodarczego miasta miasta.  Radca prawny mówił też o inwestycjach prowadzonych przez powiat jak basen, hale sportowe, boisko.

Generalnie przedstawiciel pokolenia młodych przedsiębiorców mocno skupił się na opowiadaniu o … swojej pracy na etacie w urzędzie. Ponadto na scenie ustawiono dwa roll-up-y: jeden Alek Projekt, czyli driftera z Biłgoraja Aleksandra Urbana  drugi z wizerunkiem Ireneusza Bulicza. 

toyota Yaris

Przypomnijmy. Zgodnie z regulacją art. 108 § 2 Kodeksu wyborczego agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów jest zabroniona. O komentarz w sprawie poprosiliśmy zarówno powiat jako organizatora, jak i szkołę. Odpowiedź powiatu cytowaliśmy w poprzednim wydaniu. Po publikacji artykułu, do sprawy odniosła się dyrekcja I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Odnosząc się do powyższego informuję, że takie działania podczas forum nie miały miejsca. Zgodnie z art. 105 § 1 Kodeksu wyborczego agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób, w tym w szczególności do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego. Poruszane podczas spotkania tematy dotyczyły przedsiębiorczości i biznesu młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie i są u progu wyboru kariery zawodowej. Również ustawiony roll-up nie przedstawiał treści, które mogłyby być uznane za agitację wyborczą. Prezentował on sylwetką oraz informację o wykonywanej przez prelegenta działalności. Zwracam również uwagę, że podczas wydarzenia roll-upy ustawili także inni uczestnicy spotkania m. in.: Alek Projekt, Powiat Biłgorajski, Powiatowy Urząd Pracy oraz Zielona Przestrzeń – odpowiedziała Nowej Gazecie Biłgorajskiej, wicedyrektor szkoły Renata Obara.

Oczywiście nie będziemy małostkowi i nie będziemy się czepiać, że przecież Powiatowy Urząd Pracy, oraz Zielona Energia jednak raczej … nie kandydują na fotel burmistrza Biłgoraja, a taki kandydat Janusz Rosłan, Marcin Adam Mura, czy Wojciech Gleń pewnie też mogliby udzielić cennych rad młodym ludziom, którzy „ wkraczają w dorosłe życie i są u progu wyboru kariery zawodowej”.  Zapewne nie chcieli i stanowczo odmówili. 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  Bulicz stracił nie tylko tym, to całe spotkanie z Czarnkiem- dzbanem roku- i jego poparcie dla Bulicza- porażka na całego!

 2. Ewa mówi

  tak doradzał Szarlipowi że ten przegrywał sprawa za sprawą z pracownikami,jeszcze i doprowadzili do tego że odsetki z kilku lat trzeba zapłacić,to co on wie o przedsiębiorczości.

 3. obywatel mówi

  Burmistrz Rosłan co roku rozdaje te nagrody od lat. W ONZ trochę czekali aż Dyrekcja wróci z urlopu, a radcowie przygotują odpowiedź. A z drugiej strony, który pracownik Starostwa w Biłgoraju ma swój baner?

 4. Kazimierz mówi

  Nie ma żadnych szans człowiek z Księżpola w Biłgoraju. Piszę ci to jako Biłgorajak z dziada pradziada. Taka rada do pana Bulicza niech zdecyduje się kim on jest? Jakieś autodromy pelnomocnik jakiś , ty piszesz o swojej kancelarii , inni mówią o radcy w starostwie? To że jest kandydatem Szarlipa osłabia go bardzo po tych przegranych sprawach w sądach z pracownikami. Ogólnie ludzie nie lubią prawników taka prawda i głosują w Biłgoraju na miejscowych naszych. Dlatego pan Bulicz nie ma żadnych szans.

 5. Bilgoraj mówi

  a Roslan gdy rozdawał w BCKu nagrody sportowcom i dzialaczom kultury to też agitacja polityczna była? Nie, wykonywał obowiązki burmistrza. Tak samo Bulicz, jest prawnikiem, prowadzi kancelarie i w takim charakterze wystąpił. Ma spore szanse wygrać, jest poważnym kandydatem.

 6. Kamil mówi

  Moim zdaniem Bulicz przegrał tym wybory i to na starcie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.