kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Agata Borowiec uczestniczyła w sesji Rady Miasta

- Reklama -

Agata Borowiec na sesji Rady Miasta Biłgoraj gościła po raz pierwszy. Cieszę się, że udało mi się do państwa dotrzeć. Zapewniam, że obecność nie jest najważniejsza. Ważne są działania. Udało mi się wywalczyć inwestycje, które będą realizowane nie tylko na terenie powiatu, ale i miasta Biłgoraj mówiła poseł. Dodała, że chodzi tu m.in. o drogę relacji Biłgoraj Smólsko z uwzględnieniem ulicy Motorowej, której dotychczasowy stan był tragiczny. Inwestycja ta jest w trakcie wykonywania, a podróż nią już teraz jest bardziej komfortowa.

Podziękowała radnym za aktywność, za to, że są blisko mieszkańców, ich spraw i problemów. To jest niezwykle istotne dodała, podkreślając, że niezwykle ważna jest nieustanna poprawa infrastruktury dróg powiatu. O to będziemy walczyć. Ja, jako młody poseł, wywalczyłam program współpracy leśno-samorządowej, jedyny taki program w całym kraju, który obejmuje cały powiat biłgorajski kwotą dofinansowania w wysokości 17 mln zł. Na całą Polskę Lasy Państwowe przeznaczyły kwotę 40 mln zł. Zostaliśmy zauważeni i docenieni. Za to powinniśmy być wdzięczni i dziękować dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych dr. Konradowi Tomaszewskiemu mówiła. Przypomniała, że dyrektor był w Biłgoraju w marcu. Wówczas poznał potrzeby naszego powiatu. Opiewały one na kwotę 40 mln zł. Wówczas obiecał, że nasz powiat zostanie wyróżniony i dostrzeżony. Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie to aż taka dużo kwota. Dyrektor obiecywał, że otrzymamy wielomilionową kwotę na realizację inwestycji. Myślałam, że będzie to około 5 mln zł. Okazało się, że to kilkunastomilionowa kwota. Cieszę się, że dyrektor otoczył nas taką opieką. Myślę, że przez kolejne lata kadencji uda mi się przyciągnąć jeszcze więcej środków. Mam nadzieję, że dla mieszkańców naszego powiatu przejazd drogami będzie przyjemniejszy. O to będziemy walczyć skomentowała.

urząd MArszałkowski projekt

W sumie wybudowanych będzie 11 dróg: droga gminna Edwardów – Biłgoraj, kwota dofinansowania to 1,5 mln zł; droga powiatowa Smólsko – Biłgoraj, kwota dofinansowania to 2 mln zł; droga powiatowa Gózd Lipiński – Potok Górny, na kwotę 1 mln 200 tys. zł; budowa drogi gminnej i leśnej Lipiny Górne – Stoczek, kwota dofinansowania 150 tys. zł; droga powiatowa Aleksandrów – Szostaki, kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys. zł; przebudowa drogi Gościniec Fryszarkowski, kwota dofinansowania 1 mln 200 tys. zł; budowa ul. Nowej w Józefowie, kwota dofinansowania 850 tys. zł; utwardzenie  odcinków drogi Stare Króle, kwota dofinansowania 1 mln zł; przebudowa drogi Sałatyn, kwota dofinansowania 385 tys. zł; przebudowa drogi leśnej Bukownica – Margole, kwota dofinansowania 4 mln 900 tys. zł; przebudowa drogi leśnej Bukownica Mała – Wolaniny, kwota dofinansowania 700 tys. zł.

Agata Borowiec przypomniała, że nie jest to jedyny program pilotażowy, jaki będzie realizowany na terenie naszego powiatu. Niebawem dowiemy się o kolejnym. Podzieliła się również swoimi drobnymi sukcesami, których  nie brakuje. Udało mi się zrealizować społeczne inicjatywy, dla dzieci konkursy, dofinansowania dla seniorów czy rolników mówiła Dodała, że jest otwarta na współpracę i inicjatywy. Mam nadzieję, że wiele uda mi się zrealizować, bo pomysłów mam dużo. Nie zawsze jestem z państwem, ale zawsze myślę o dobru mieszkańców regionu i to staram się realizować. Staram się przyciągać środki do naszego regionu  dodała.

Burmistrz Janusz Rosłan podziękował Agacie Borowiec za zaangażowanie w sprawy miasta i regionu. Przewodniczący Rady Miasta Marian Klecha wyraził nadzieję dalszej współpracy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.