- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Adrian Ćmil na podium ogólnopolskiego konkursu

Kolejny sukces ucznia I LO im. ONZ to zwycięstwo w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Stylu Norwidowskim pt. „Kult wielkich ludzi”.

- Reklama -

Uczeń ONZ-etu Adrian Ćmil zajął I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Stylu Norwidowskim pt. „Kult wielkich ludzi” za wiersz poświęcony wybitnemu amerykańskiemu astronaucie i dowódcy statku kosmicznego Apollo 11, który jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Jego wypowiedziane wówczas słowa: „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” stały się dla licealisty inspiracją do napisania utworu poetyckiego pt. „Mały, wielki krok Armstronga”. Za zajęcie I miejsca Adrian otrzymał dyplom i nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł, jego wiersz zostanie także opublikowany w antologii pokonkursowej przygotowanej przez organizatorów.
Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży twórczością Norwida, zwrócenie uwagi na dokonania współczesnych ludzi, zachęcenie do własnej twórczości i uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz kulturę słowa. Każdy z uczestników mógł przesłać jeden niepublikowany wiersz o tematyce związanej ze współczesną postacią ważną dla historii Polski i świata. Na konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie wpłynęły 42 prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Piotra Chlebowskiego z Ośrodka Badań nad Twórczością Norwida KUL przyznało 3 nagrody i 7 wyróżnień, podkreślając w uzasadnieniu swojego werdyktu „dojrzałość zarówno w warstwie ideowej, refleksyjnej, jak też językowej i stylistycznej” nagrodzonych wierszy.
Konkurs został objęty honorowym patronatem: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie i Fundacji Museion Norwid.
Opiekunem ucznia jest pani Jadwiga Oleszek.

urząd MArszałkowski projekt

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.