- Reklama -

- Reklama -

A to niedzielne chodniki w Biłgoraju. Zadowoleni? (foto)

Jak wyglądają w niedzielę biłgorajskie chodniki? Mają rację ci mieszkańcy, którzy delikatnie przypominają, że "obowiązek odśnieżania chodnika w gminach spoczywa na właścicielu nieruchomości". Pod warunkiem, że jest on bezpośrednio przyległy do tej nieruchomości. W Biłgoraju jest z tym różnie. O ile w centrum miasta jeszcze jakoś to wygląda, to w innych częściach Biłgoraja, może być problem z niedzielnym spacerem i wyjściem z domu.

- Reklama -

I warto pamiętać, że jedynie kiedy chodnik nie jest bezpośrednio przyległy do nieruchomości, czyli np.  od nieruchomości dzieli go pas zieleni, to obowiązek utrzymania go w czystości spada już na gminę (lub na spółdzielnię mieszkaniową, jeśli trakt leży na jej terenie).

Właściciel nieruchomości nie jest zobowiązany do odśnieżania chodnika w sytuacji, gdy dopuszczono na ulicy płatny postój (np. gmina uruchomiła tam system płatnego parkowania). Wtedy obowiązek ten ciąży na zarządcy drogi.

Tyle teorii i wprowadzenia, a tak to wygląda w praktyce w Biłgoraju. Przejść się da, owszem, ale z w wielu miejscach są spore problemy i wyzwanie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.