- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

A Szczebrzeszyn z tego słynie, że świetna zabawa Was nie ominie!

Czas trwania: 26.06-09.07.2017, od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 15 oraz widowisko finałowe: 8 i 9.07.2017

Wiek uczestników: od 7 do 18 lat

Projekt odbywa się w ramach programu Lato w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku przeniesiemy się w świat wewnątrz Ciebie i mnie. Spróbujemy pokazać ruchliwy świat czerwonych i białych krwinek walczących o naszą odporność i zastanowimy się, jak zrobić, by wszyscy widzowie zobaczyli wielkie ruchy płuc. Przy okazji opowiemy o tym, co nas w ciele ogranicza, zastanawia, denerwuje. Krwinki mamy wprawdzie te same, białe ciałka podobne, ale skąd tyle burzącej się krwi w Tobie, a we mnie tyle flegmatycznej? Czy szczepienie przypomina mi jakąś sytuację z życia? Walka toksyn: coś mi to mówi i nie chciałbym, żeby taka była relacja z Tobą. Punktem wyjścia będzie serial „Było sobie życie”, a punktem dojścia – świat naszej wyobraźni!

- Reklama -

Aby stworzyć ten świat będziemy, pod okiem specjalistów w danych dziedzinach, pracować przez dwa tygodnie na zajęciach aktorskich, muzycznych, scenograficznych, kostiumowych i dziennikarskich. Każdy będzie miał na początku możliwość udziału w każdej z grup i wybrania tej, która mu najbardziej odpowiada. Będziemy się dawać ponieść wyobraźni, grać na wszystkim, na czym się da, tworzyć wnętrze człowieka i kostiumy przy pomocy materiałów, kół, rur, drewna i tego, co nam przyjdzie do głowy. Przeprowadzimy niejeden wywiad, pójdziemy do radia i telewizji, a przede wszystkim będziemy się naprawdę świetnie bawić i cieszyć latem najlepiej, jak tylko się da!

Dwutygodniową pracę zakończy wielkie plenerowe widowisko! To będzie prawdziwy ruchliwy teatr! Zaczynamy 26 czerwca o godz. 9 przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w warsztatach na maila lwt.szcz@gmail.com, na nr 504 103 049 lub na naszej stronie na facebooku: https://web.facebook.com/TURBOLatoWTeatrze/

Więcej informacji o tych warsztatach oraz relacje z poprzednich edycji na stronie: https://ruchliwyteatr.wordpress.com

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.