- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

A skąd Goraj ma na to pieniądze?

Kiedy podaliśmy informację o niedzielnym koncercie Golec uOrkiestra w Goraju, momentalnie pojawiła się też lawina komentarzy. A skąd pieniądze? Bo to jednak nie wiejska grupa grająca na weselach, ale pewnie trochę kosztuje? Niektórzy piszą, że ponad 200 tysięcy złotych. To Goraj ma pieniądze na taką przyjemność? Wójt gminy - Antoni Łukasik nie czekał długo z odpowiedzią. Zadowoleni?

- Reklama -

-Szanowni Państwo, a w szczególności ci wszyscy zatroskani o kondycję finansową Gminy Goraj!
Aby rozwiać wszystkie niepotrzebne wątpliwości informuję, że koncert zespołu Golec uOrkiestra sfinansowany zostanie w całości bezpośrednio ze środków sponsora. Dlatego też gmina Goraj nie posiada wiedzy co do kosztów tego przedsięwzięcia i nie wiem skąd komentujący wysnuwają wnioski jakoby miało to kosztować ponad 200 tys. zł. Rzeczywiście gmina Goraj jest jedną z najbiedniejszych gmin w okolicy i każda złotówka wydawana jest z rozwagą, ale oczywiście co by nie robić, to i tak wszystkim nie dogodzi (można by nie robić festynu w ogóle , ale czy to byłoby też mile widziane???). Zawsze są przeciwnicy, ale też zwolennicy. Co do finansowania chóru Noster, który podziwiam i do członków którego mam wielki szacunek, pragnę zauważyć, ze jest to grupa działająca przy kościele i jest to zupełnie inny rodzaj działalności (niekiedy również skromne wspierany prze gminę). Natomiast co do innych tematów (zapewne już wyborczych), no cóż kadencja samorządów (w tym również burmistrza Goraja) kończy się już za 9 miesięcy i każdy może bądź startować w wyborach, bądź też wybrać swojego najodpowiedniejszego kandydata i wcale nie musi być to obecnie zarządzający . A co do kondycji finansowej Gminy Goraj, to nie jest ona wcale taka najgorsza – zainteresowanych zapraszamy na sesje Rady Miejskiej, bądź też do zapoznania się z raportem o stanie Gminy , corocznie publikowanym na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Goraju.
Pozdrawiam wszystkich
Burmistrz Antoni Łukasik

 

Zadowoleni??

mr-1000x200px

Przy okazji zapraszamy. Koncert w niedzielę 6 sierpnia?

Golec

- Reklama -

14 Komentarze
 1. kiepski mówi

  Ten sponsor to musi mieć bardzo duży dług wdzięczności w gminie pytanie za sto punktów TYLKO ZA CO?????????????

 2. Artur mówi

  Golec Orkiestra super w naszym Goraju nie było ich, ani słuchać to beczenie disko polowe, badziew

 3. Beton mówi

  Ad vocem wyjaśnień Burmistrza: jakiż to mecenas zasponsorował gorajskim zjadaczom chleba artystę ogólnopolskiego formatu i jaki ma w tym interes?

  1. Beton mówi

   Ok, sam już znalazłem, za Wikipedią: Grupa Martifer – grupa przedsiębiorstw tworzona przez około 120 firm, obecnych w ponad 20 krajach, podzielonych na cztery obszary działalności: konstrukcje stalowe, systemy dla energetyki, produkcja energii elektrycznej, oraz rolnictwo i biopaliwa. Martifer jest notowany na giełdzie w Lizbonie od 2007 r., roku w którym osiągnął skonsolidowany przychód w wysokości 519 milionów euro.”
   Ciekawe…

 4. bodi mówi

  Golec bedzie deszczowo,placu mało ,prądu zabraknie,most nie wytrzyma , wszystko utajnione i dlatego prostaczki się zagotują,

 5. Hejt mówi

  Fala znawców się „uruchomiła”…..

 6. ☆☆☆☆☆ ☆☆☆ mówi

  Brawo.
  Na wsi bedzie czy byla taka grupa, a nie jakieś wiejsko pisowskie disco polo!
  W dodatku ten cel został zrealizowany ze środków sponsora z zewnątrz. Tylko się cieszyć i pogratulować władzom gminy.

  1. Nikt wazny mówi

   Nasuwa się tylko jedno pytanie, co takiego p. Antek naobiecał że firma X wyłożyła grube pieniądze jako sponsor imprezy… A motłoch cieszy się i bawi z piwem w ręku przy piosence: ……tu narazie jest ściernisko ale będzie…….

 7. marian mówi

  Pozycja Wykonawca *Cena koncertu w tysiącach złotych * *Honorarium w tysiącach złotych *
  1 Piotr Rubik 150 140
  2 Budka Suflera 80 60
  3 Maryla Rodowicz 80 50
  4 T.Love 65 50
  5 Feel 65 45
  6 Doda 60 42
  7 Golec uOrkiestra 58 45
  8 Ryszard Rynkowski 55 35
  9 Kayah 53 40
  10 KOMBII 52 37
  11 Ich Troje 38 15
  daleko nie trzeba szukać

  1. Anonim mówi

   szkoda że z 2015 roku ten cenik, teraz trochę podrożały występy. Warto wspomnieć że to nie jedyne wydatki, przecież sam scena wynajęcie do 10-70 tyś. garderoba dla artystów do następne 5-15 tyś. , oświetlenie, nagłośnienie, oprawa wizualna to koszt okolo 10_50 tyś. itp wysokosci zależny z jakiej pólki. Ma być też 2 innych artystów którzy raczej za darmo nie wystąpią. Na pewnow będzie też catering dla gości to następne wydatki. Ale nie ma co spekulować zobaczym po festynie.

 8. marian mówi

  to kto znalazł sponsora dla najbiedniejszej gminy Goraj dla szarpidrutów , a nie szuka sponsora dla chóru który reprezentuje Goraj na arenie ogólnopolskiej ? A co to znaczy inny rodzaj działalności ? … hodują kury , krowy, czy reprezentują Goraj na arenie artystycznej , gdzie takie golce mogą Im tylko buty czyścić. Proponuję niech ten manager który znalazł sponsora na opłacenie golców znajdzie sponsora na wyjazdy artystyczne chóru NOSTER

 9. aa mówi

  Cholernie inteligentny komentarz ,czyżby obecny mieszkaniec biłgsraja ?

 10. Uu mówi

  a skąd wiedzą,a Golce chyba wiedzą ile biorą,a i sponsor też wie ile daje , co sponsor to kto,tajemnica,w gsraju wiedzą tylko wójt nie wie

  1. zielony komuch mówi

   Pezelowskie krety wiedzą wszystko.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.