- Reklama -

- Reklama -

A może rzucić wszystko i zostać rycerzem?

To nie jest żart. W Biłgoraju trwa nabór na rycerzy. To znaczy Rycerzy Kolumba. - Zapraszamy wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety - zachęcają rycerze. Okazja do wstąpienia w szeregi formacji, już w najbliższą sobotę (3 grudnia) o godzinie 10:00.

- Reklama -

Zakon Rycerze Kolumba został założony w 1882 r. przez ks. Michaela J. McGivneya i niewielką grupkę świeckich mężczyzn w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w New Haven (USA). Przyświecały im dwa cele: zapewnienie pomocy wdowom i sierotom po śmierci żywiciela rodziny oraz wzajemna pomoc we wzrastaniu w wierze i budowaniu bliskich wzajemnych relacji w ramach bratniego stowarzyszenia katolickich mężczyzn. Organizacja rozrastała się, wkraczając w kolejne stany USA. Po 140 latach, realizując dzieła miłosierdzia, Rycerze Kolumba są obecni m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku na Filipinach, Portoryko, Polsce, na Ukrainie i Litwie.

Rycerzem może zostać każdy mężczyzna, który ukończył 18 lat, jest praktykującym katolikiem przystępującym do sakramentów świętych, żyjącym w zgodzie z nauczaniem Kościoła. Opiekunem duchowym na całą Polskę jest arcybiskup Wacław Depo, były biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

- Reklama -

– Czasy się zmieniły, ale powołanie nie uległo zmianie. Dziś już nie nosimy kutej zbroi, hełmów, ale wciąż jesteśmy wzywani do zakładania zbroi Chrystusa, dzierżąc tarczę wiary i miecz ducha, to jest Słowo Boże. Nasz Kościół wciąż potrzebuje mężczyzn oddanych tej misji, mężczyzn, którzy chcą być Jego silną prawą ręką. Rycerze Kolumba to wspólnota katolickich mężczyzn w służbie Kościoła katolickiego, połączonych zasadami miłosierdzia, jedności braterstwa – mówi brat Marcin, Wielki Rycerz.

Dlaczego mężczyźni zostają Rycerzami Kolumba? – Bliskie są mi zasady Rycerzy Kolumba, którzy prowadzą życie pełne cnót, bronią wiary i służą potrzebującym, a ich źródło znajdują w Najświętszej Eucharystii, kiedy jednoczą się z Chrystusem w Eucharystii i widzą Go w sobie nawzajem i w tych, którym służą – mówi Tomasz, nowo przyjęty rycerz.

 

fot: Rycerze Kolumba Biłgoraj

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Antyk mówi

    Ech…, co to religia potrafi zrobić z człowieka.

  2. Szaman123q mówi

    żenada

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.