- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dzień Dziecka w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie z okazji Dnia Dziecka na stadionie OSiR w Biłgoraju zostały zorganizowane zawody dla dzieci ze szkół podstawowych. Wszystko po to, aby przeżyć dzień dziecka aktywnie.

- Reklama -

1 czerwca na bieżni lekkoatletycznej stadionu OSiR w Biłgoraju odbyły się zawody lekkoatletyczne dla Szkół Podstawowych z okazji Dnia Dziecka. Zawody rozpoczęły się o godzinie 17 i wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób.

– Dzisiaj mamy Dzień Dziecka Na Sportowo — zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych od klas pierwszych, ale widzę też, że są z nami dzieci nawet z klasy młodszej, czyli zerówki. Bardzo się cieszę, że i one zaczynają swoją przygodę z lekkoatletyką — mówi Dorota Bernaś, sędzia zawodów. – Zachęcam do ruchu, ponieważ jest on wskazany po takim okresie czasu gdzie, nasze dzieci siedziały w domu po zdalnej nauce — dodaje.

- Reklama -

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju przygotował dla najmłodszych trzy konkurencje. Między innymi bieg na dwóch dystansach, sprawnościowy tor przeszkód, wyścigi sztafetowe oraz trzyskok / wieloskok.

– Ogromnie nas to cieszy, że możemy gościć na naszych obiektach mieszkańców miasta Biłgoraja — informuje Eliza Rafał, dyrektor OSiR Biłgoraj. – Dziś dzieci bawią się wspólnie poprzez rywalizację w kilku konkurencjach lekkoatletycznych — dodaje.

Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce co roku 1 czerwca od 1950. Z okazji tego dnia w szkołach obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek między klasowych.

– Sport to zdrowie co jest bardzo wskazane dla każdej grupy wiekowej. Sprawia to, że nasze pociechy rozwijają się emocjonalnie i sprawnościowo, także jest to z korzyścią dla nas wszystkich — dodaje Dorota Bernaś, współorganizator sportowego dnia dziecka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.