- Reklama -

- Reklama -

Znalazł niewybuch w gminie Biszcza

Pocisk z okresu II wojny światowej znalazł mężczyzna w gminie Biszcza. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli teren i powiadomili saperów. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, jak należy się zachować w przypadku znalezienia niebezpiecznego przedmiotu.

- Reklama -

Pomimo upływu lat na terenie całego kraju wciąż odnajdywane są niewybuchy z okresu II wojny światowej. 21 maja w Wólce Biskiej jeden z mieszkańców gminy Biszcza znalazł nad rzeką Tanew niebezpieczny przedmiot. Był to około 6-kilogramowy pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Mężczyzna niezwłocznie powiadomił policję o nietypowym znalezisku i wskazał miejsce, gdzie się znajduje.

Spacerując brzegiem Tanwi z psem, spostrzegłem dziwny przedmiot znajdujący się wśród liści. Na początku myślałem, że to jakiś kawałek rurki. Okazało się jednak, że jest to pocisk artyleryjski, wypełniony ładunkiem wybuchowym. Na szczęście nie było w nim zapalnika  informuje Piotr, znalazca pocisku.

Miejsce to zostało zabezpieczone do czasu przybycia patrolu saperskiego z Niska, który 22 maja zabrał niebezpieczny przedmiot w celu neutralizacji.

- Reklama -

– Około godziny 16 w piątek dyżurny biłgorajskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu przez osobę postronną niewybuchu  informuje asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.