- Reklama -

9 milionów na inwestycje

Pod koniec grudnia samorządowcy z Potoka Górnego zatwierdzili budżet na 2019 rok. Tym samym zaplanowali także najważniejsze inwestycje i źródła ich finansowania.

Ponad 9 milionów złotych wyda samorząd gminy Potok Górny na inwestycje w 2019 roku. Wśród zaplanowanych robót jest budowa połączenia wodociągowego i kanalizacji między Potokiem Górnym a Lipinami Dolnymi. Na ten cel przeznaczono 100 tysięcy złotych.

250 tysięcy złotych z budżetu zaplanowano na budowę dróg gminnych. Chodzi o trzy drogi. 100 tys. zł będzie kosztować budowa drogi relacji Lipiny Górne – Lewki – Jedlinki. Na drogę w Potoku Górnym samorząd wyda 70 tys. zł, a na drogę w Jasienniku Starym „Budy” 30 tys. zł.  Kolejne 150 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa chodnika w pasie drogi powiatowej 2961L Krzeszów – Dąbrówka w miejscowości Potok Górny. Chodzi o 830 metrów ciągu dla pieszych. Zaplanowano także opracowanie koncepcji budowy drogi Jedlinki – Lipiny Dolne (50 tys. zł). Jeszcze jednym kosztownym zadaniem będzie przebudowa chodnika w miejscowości Naklik przy drodze wojewódzkiej 863. Na ten cel w budżecie zarezerwowano 250 tysięcy złotych.
W 2019 ruszy modernizacja budynku remizy OSP w Szyszkowie. Na ten cel zarezerwowano 50 tysięcy złotych. Kolejne 30 tys. zł będzie kosztować modernizacja remizy OSP w Zagródkach. Natomiast na rozbudowę remizy OSP w Lipinach Dolnych zaplanowano kwotę 100 tys. zł. Także budynek Urzędu Gminy w Potoku Górnym przejdzie modernizację. Prace pochłoną 200 tys. zł.

- Reklama -

W bieżącym roku samorząd Potoka Górnego zaplanował także inwestycje w infrastrukturę oświatową. Przy Szkole Podstawowej w Lipinach Górnych ma powstać boisko wielofunkcyjne. Na ten cel zarezerwowano 50 tys. zł. Taką samą kwotę zaplanowano na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Potoku Górnym. Za kolejne 70 tys. zł zmodernizowane będzie boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Szyszkowie.
Największym zadaniem, jakie realizować będzie gmina Potok Górny w 2019 roku, będą inwestycje związane z energią odnawialną. Są to projekty związane z montażem kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych. Na jego realizację zaplanowano ponad 8 milionów złotych.
Ogółem na inwestycje w 2019 roku samorząd przeznaczy 9 mln 430 tys. zł.

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Cytat z TZ mówi

  Najlepiej przez radnego (przewodniczącego) z Lipin złożyć interpelację do wójta, niech coś z tym zrobi bo jak to nie jest prawda to przecież to nieładnie tak o Lipinach mówić. Biedę (gmina Potok Górny jest najbiedniejsza w kraku) jakoś można przeżyć, ale złodziejstwo to faktycznie wstyd.

 2. Pomysłowy mówi

  A może zainwestować w złoto – pierścionki, sygnety? Mówią, że to się opłaca.

 3. juhas mówi

  Gmina powinna być przeniesiona do Lipin. W Potoku nawet nie ma jubilera.

  1. ewa mówi

   o proszę , a mówiło się , ze za rządów p. Haci tylko kumoterstwo, dlaczego więc w gminie ludzi z Szyszkowa , jak na lekarstwo, tylko ponad 80% z Lipin?

 4. Jubiler mówi

  Gmina powinna być przeniesiona do lipin. Prawie wszyscy urzędnicy z Lipin po co mają dojeżdżać mogą dochodzić. W tej dziurze Potok to nawet jubilera nie ma.
  http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/95857/klientka-zlodziejka.html

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.