- Reklama -

- Reklama -

9 kolizji i jeden wypadek śmiertelny

W trakcie tegorocznej akcji „ZNICZ” na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 9 kolizji drogowych i jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym

- Reklama -

Tegoroczna Akcja ZNICZ trwała od 31 października do 3 listopada. Jak każdego roku funkcjonariusze stawiają sobie jeden cel – zapewnić większe bezpieczeństwo tym, którzy wybiorą się na groby bliskich. W tym roku policjanci nie zatrzymali nikogo będącego po spożyciu alkoholu.

Jak podaje rzecznik prasowy KPP Biłgoraj – młodszy aspirant Joanna KlimekW tym czasie na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Niestety doszło również do jednego wypadku drogowego, w którym zginął 35 letni pieszy, mieszkaniec gminy Goraj. 

- Reklama -

Dla porównania na terenie całego kraju podczas akcji ZNICZ doszło do 268 wypadków drogowych. Jak podała Komenda Główna Policji, zginęło w nich 25 osób, a 346 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1245 nietrzeźwych kierowców 

W 2018 roku, na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 9 kolizji drogowych i zatrzymano 2 kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Szczęśliwie nie doszło do wypadków.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą nie tylko w trakcie policyjnych akcji ale zawsze kiedy wsiadamy za kierownicę. Należ również pamiętać, że okres początku listopada to czas gdy zmierzy przychodzi bardzo szybko. Wracając z wieczornych spacerów nie zapominajmy o założeniu odblasku lub kamizelki odblaskowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.