- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanka stworzyła malarski pejzaż

Oto kolejny talent rodem z Biłgoraja. Amelka Dybiak z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi". Biłgorajanka stworzyła malarski pejzaż ukazujący łąkę na skraju lasu.

- Reklama -

Do trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas IV – VIII oraz uczestników miejskich domów kultury i innych placówek kulturalno–oświatowych, nadesłano 300 prac z całej Polski. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Jedną z laureatek wyróżnionych w konkursie jest jedenastoletnia Amelia Dybiak. Młoda artystka uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, nad którą opiekę artystyczną sprawuje Anna Świca. Dziewczynka stworzyła malarski pejzaż ukazujący łąkę na skraju lasu.

toyota Yaris

Jury to profesjonalni artyści plastycy pod przewodnictwem Rafała Kowalskiego. Ważnym elementem w wyborze prac była autorska interpretacja tematu, dziecięcy autentyzm oraz walory plastyczne takie jak kompozycja, ciekawa kreska, gama barwna, technika, dbałość o estetykę pracy oraz samodzielność wykonania. W tej edycji dominowało malarstwo oraz kolor w formie rysunków i kolaży.

Prace nagrodzone oraz zakwalifikowane do wystawy będą eksponowane w Szkole Podstawowej nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku podczas oficjalnego wręczenia nagród, które odbędzie się 26 lutego 2024 roku oraz w galerii Domu Sąsiedzkiego Stowarzyszenia Nowy Port w marcu 2024 roku.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. ciekawostka mówi

    Jedna z najbardziej znanych obecnie Polek na świecie pochodzi z powiatu Biłgorajskiego

    1. TT mówi

      Kto taki ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.