- Reklama -

- Reklama -

3 maja w gminie Biszcza

Uroczystą Mszą świętą w intencji ojczyzny rozpoczęły się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Biszczy.

- Reklama -

 

3 Maja dla Polaków jest dniem szczególnym. To właśnie ta symboliczna data oznacza uchwalenie konstytucji, pierwszej w historii istnienia Rzeczypospolitej Polskiej. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją.

– Dzisiejszy dzień jest dla każdego z nas bardzo przejmujący. To właśnie dzisiaj w naszych myślach wracamy pamięcią do wydarzeń z historii, które były ważne dla naszej ojczyzny. Bardzo często miały one decydujący wpływ na to, jak dzisiaj wygląda nasz kraj oraz kim i jacy jesteśmy. Chcemy też poszukiwać w tych wydarzeniach odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się ta siła w narodzie polskim, który pomimo tylu grabieży i nieszczęść jest zdolny, by żyć – mówił w homilii ks. Radosław Zaborniak, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy. – To dzisiejsze święto jest bardzo ważne i wzywa nas, abyś się odwrócili od smoka (red. zła) a wpatrywali się w krzyż – dodał.

Po Mszy świętej w intencji Ojczyzny delegacje wieńcowe złożyły symboliczne wiązanki przy pomniku znajdującym się przed budynkiem Urzędu Gminy Biszcza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Obchodzimy dzisiaj już kolejną rocznicę uchwalenia konstytucji trzeciomajowej. Wspominamy to dzieło i wielkich Polaków – patriotów, którzy w tamtych czasach potrafili się porozumieć ponad podziałami dla dobra ukochanej ojczyzny. Pamiętając i wspominając tamte wydarzenia, dumni, z radością i z godnością niesiemy to wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska. Dzisiaj tak pięknie i dostojnie dajemy temu wyraz poprzez nasz uroczysty udział w tym narodowym święcie i jakże uroczej majowej scenerii otaczającej nas przyrody – mówił Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Samorząd gminy Biszcza bardzo aktywnie działa na rzecz swojej małej ojczyzny, cały czas rozwijając ją dzięki nowym inwestycjom.

– Jako samorząd poprzez jednostki organizacyjne realizujemy swoją misję służby mieszkańcom. Cały czas staramy się o nowe środki finansowe i realizujemy zakontraktowane inwestycje, takie jak: Odnawialne Źródła Energii, budowa dróg, budynków, remont Urzędu Gminy czy ostatnio rozpoczęta inwestycja remontu budynku GOKSiR-u. Mamy nadzieję, że w okresie letnim rozpoczniemy modernizację oczyszczalni ścieków wraz z rozbudową sieci wodno- kanalizacyjnej na terenie Biszczy – dodał wójt gminy Biszcza.

~Michał Kuliński

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.