- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

60-lecie KGW w Guzówce – Kolonii

W niedzielę, 7 lipca, Koło Gospodyń Wiejskich z Guzówki – Kolonii świętowało Jubileusz 60 – lecia swego istnienia. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kaplicy p.w. Św. Stanisława Kolbe w Guzówce – Kolonii, celebrowana przez księdza dziekana Władysława Trubickiego a homilię wygłosił ksiądz Zbigniew Zarzeczny.

Po nabożeństwie, w trakcie którego padło wiele ciepłych słów pod adresem Koła zaproszeni goście udali się do remizy OSP na dalszą część uroczystości.

Elżbieta Nawrocka – przewodnicząca KGW z Dorotą Ziajko – sołtyską Guzówki – Kolonii serdecznie powitały przybyłych gości. Następnie głos zabrał wójt gminy Turobin Andrzej Kozina, który pogratulował Kołu pięknego Jubileuszu ale przede wszystkim podziękował Paniom z Koła za wielki wkład w kultywowanie narodowych tradycji i lokalnych zwyczajów i obyczajów, w krzewienie polskiej kultury, zaangażowanie i poświęcenie, wytrwałość w pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Wójt w imieniu y życzył Paniom kolejnych pięknych rocznic, w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Na ręce przewodniczącej złożył też dyplom uznania. Podziękowania i życzenia trwały dość długo. Do prowadzących, przewodniczącej KGW i sołtyski ustawiła się długa kolejka: radni gminy Turobin, kierownik GBP i reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy ale też goszczące u nas Panie z KGW, z sąsiadującej z nami Guzówki z gminy Wysokie, po czym Kapela Turobińska zaintonowała Sto lat. Sołtyska Guzówki – Kolonii poprosiła o uczczenie minutą ciszy tych członkiń Koła, które już od nas odeszły.

- Reklama -

Panie przygotowały pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też urodzinowego tortu.

Goście mogli obejrzeć galerię zdjęć, rejestrujących wieloletnią działalność Koła oraz wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

Czas spędzony w Guzówce Kolonii płynął szybko w podniosłej ale ciepłej atmosferze, na wesoło, śpiewająco i tanecznie, bo o ten ostatni element zadbała Kapela.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.