- Reklama -

60-lecie KGW w Guzówce – Kolonii

W niedzielę, 7 lipca, Koło Gospodyń Wiejskich z Guzówki – Kolonii świętowało Jubileusz 60 – lecia swego istnienia. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kaplicy p.w. Św. Stanisława Kolbe w Guzówce – Kolonii, celebrowana przez księdza dziekana Władysława Trubickiego a homilię wygłosił ksiądz Zbigniew Zarzeczny.

Po nabożeństwie, w trakcie którego padło wiele ciepłych słów pod adresem Koła zaproszeni goście udali się do remizy OSP na dalszą część uroczystości.

Elżbieta Nawrocka – przewodnicząca KGW z Dorotą Ziajko – sołtyską Guzówki – Kolonii serdecznie powitały przybyłych gości. Następnie głos zabrał wójt gminy Turobin Andrzej Kozina, który pogratulował Kołu pięknego Jubileuszu ale przede wszystkim podziękował Paniom z Koła za wielki wkład w kultywowanie narodowych tradycji i lokalnych zwyczajów i obyczajów, w krzewienie polskiej kultury, zaangażowanie i poświęcenie, wytrwałość w pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Wójt w imieniu y życzył Paniom kolejnych pięknych rocznic, w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Na ręce przewodniczącej złożył też dyplom uznania. Podziękowania i życzenia trwały dość długo. Do prowadzących, przewodniczącej KGW i sołtyski ustawiła się długa kolejka: radni gminy Turobin, kierownik GBP i reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy ale też goszczące u nas Panie z KGW, z sąsiadującej z nami Guzówki z gminy Wysokie, po czym Kapela Turobińska zaintonowała Sto lat. Sołtyska Guzówki – Kolonii poprosiła o uczczenie minutą ciszy tych członkiń Koła, które już od nas odeszły.

Panie przygotowały pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też urodzinowego tortu.

Goście mogli obejrzeć galerię zdjęć, rejestrujących wieloletnią działalność Koła oraz wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

Czas spędzony w Guzówce Kolonii płynął szybko w podniosłej ale ciepłej atmosferze, na wesoło, śpiewająco i tanecznie, bo o ten ostatni element zadbała Kapela.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.