- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

6 ton pomocy z Tarnogrodu dla Ukrainy

Z Tarnogrodu na Ukrainę wyruszył transport humanitarny. Jest to około 6 ton żywności i innych artykułów, które teraz trafią do Zborowa.

- Reklama -

Dzięki pomocy osób z Wielkiej Brytanii ze szkół:  MerryHills Primary School, Garfield Primary, Eversley Primary School, a także mieszkańców Saarland z Niemiec, miasto Tarnogród przekazało 6 ton darów na Ukrainę.

 

urząd MArszałkowski projekt

– Produktami, które do nas trafiły była w zdecydowanej większości żywność, gdyż w naszym mieście partnerskim Zborów znajduje się ponad 1000 uchodźców ze wschodniej Ukrainy, a liczba ta ciągle się zwiększa i tym ludziom bardzo brakuje jedzenia. To właśnie tam trafi przywieziona z zagranicy pomoc – mówi Paweł Dec, burmistrz miasta Tarnogrodu.

Już niedługo do Tarnogrodu dotrą kolejne transporty z pomocą dla Ukrainy. Jadą one nie tylko z Polski, ale i z całej Europy.

– Obecnie ilość uchodźców z Ukrainy w naszym ośrodku się zmniejszyła z powodu świąt, jednak prawdopodobnie z uwagi na nasilenie się działań wojennych ta ilość już niedługo znów się zwiększy – mówi Paweł Dec. – My w Polsce mamy wystarczającą ilość produktów, aby pomagać uchodźcom, inaczej jest na Ukrainie, gdzie wszystkiego ciągle brakuje. Staramy się jak tylko możemy pomagać i organizować transporty z różnego rodzaju produktami dla naszych wschodnich sąsiadów – dodaje.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.