- Reklama -

6 nowych wozów strażackich trafiło do OSP (filmy)

Dzięki działaniom wiceministra Marcina Romanowskiego 6 nowych wozów strażackich trafi do jednostek OSP z naszego regionu! Mieszkający w Biłgoraju minister przekazał dzisiaj (10.10.2019 r.) w Goraju na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 365 000 złotych.

Przy wręczeniu dotacji na samochody strażackie obecny był Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju:
st. bryg. mgr inż. Wiesław Krent, wójtowie poszczególnych gmin oraz Komendanci i Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych.

– Zaufanie społeczne, jakim niezmiennie od lat cieszą się straże pożarne, to najlepszy dowód szacunku i uznania dla naszych bohaterów, którzy z poświęceniem ratują ludzkie życie. Środki przekazywane OSP to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich Polaków, bo to strażacy-ochotnicy najczęściej są pierwsi na miejscu wypadku. W roku 2018 na ten cel wydaliśmy ponad 108 milionów złotych. Obiecałem, że to nie koniec wsparcia dla zakupu sprzętu ratującego życie i słowa dotrzymuję przekazując ponad 2 miliony złotych na zakup 6 nowych wozów. Zawsze gotów jestem podjąć odpowiednie działania, jeśli tak mogę wspólnie z Wami przysłużyć się naszemu regionowi – powiedział Romanowski. 

Środki finansowe trafią  łącznie do 6 gmin, 3 z nich to gminy powiatu biłgorajskiego. Są nimi: Goraj (powiat biłgorajski), Nielisz (powiat zamojski), Izbica (powiat krasnostawski), Turobin (powiat biłgorajski), Józefów (powiat biłgorajski) oraz Tomaszów Lubelski (powiat tomaszowski). OSP zakupią dzięki nim lekkie oraz średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

– Dziękuję Druhnom i Druhom strażakom za Waszą odwagę i poświęcenie. Życzę Wam, abyście zawsze zwyciężali z żywiołem, cieszyli się zasłużoną życzliwością i szacunkiem swoich społeczności. Swoją ofiarną postawą przypominacie nam, czym jest etos bezinteresownej służby, solidarności i najszlachetniejszych, ratujących życie, więzi międzyludzkich. – zwrócił się bezpośrednio do strażaków-ochotników wiceminister dr Marcin Romanowski. 

- Reklama -

Gminy otrzymały dotację w kwotach:

  • 800 000,00 złotych dla Gminy Goraj (na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego);
  • 800 000,00 złotych dla Gminy Turobin (na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego);
  • 250 000,00 złotych dla Miasta Józefów (na zakup lekkiego samochodu   ratowniczo-gaśniczego);
  • 155 000, 00 złotych dla Gminy Tomaszów Lubelski (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego).
  • 240 000, 00 złotych dla Gminy Nielisz (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego);
  • 120 000,00 złotych dla Gminy Izbica (na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego);

Kandydujący do Sejmu RP Romanowski na zakup sprzętu dla jednostek OSP tylko z naszego regionu przekazał już łącznie ponad 8 milionów złotych. To wsparcie w niespotykanej do tej wysokości. Jego nazwisko znajdą Państwa w niedzielę z numerem 7 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zaniepokojony mówi

    A gdzie te obiecane przez Dyjaka miliony ktore mialy trafic do gminy Potok Gorny sie pytam ? Narobil tylko zdj z wojewoda a nam zamydlil oczy. Z tych milionow wyszlo tylkp tyle ze teraz mieszkancy gminy przez takie nie powiem jakie zarzadzanie wojta i sekretarza placa 2 razy tyle za smieci, jak w warszawie. To tylko jedna z wielu wpadek o ktorych sie mowi coraz glosniej a dopiero rok kadencji. Oj gmino Potok oby przetrwac te jeszcze 4 lata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.