- Reklama -

6 mln zł na inwestycje

Tarnogrodzcy radni przyjęli budżet na 2021 rok. W planach jest m.in. budowa chodników, dróg oraz placów zabaw. Na większość inwestycji władzom udało się pozyskać środki zewnętrzne.

W przyszłorocznym budżecie zapisano łącznie ponad 6 mln zł na inwestycje. Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie o najważniejszych planach opowiedział o nich burmistrz Paweł Dec. – Chcemy wspólnie ze starostą powiatowym podejść kompleksowo do wszystkich chodników położonych wzdłuż drogi powiatowej, stąd zaplanowane pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej, którą wykona gmina. Starostwo wykupi grunty, a my złożymy wniosek o dofinansowanie, aby do tematu podjeść kompleksowo i w możliwe najszerszym zakresie. Chodniki to rzecz niezwykle istotna, dlatego w tym roku zrealizowaliśmy ich sporo i w przyszłym roku mamy zamiar to kontynuować – mówił.

W planach drogowych jest przebudowa drogi gminnej Przedmieście Błonie oraz przebudowa drogi w Różańcu I (tzw. wygon na lisiczkę).
Zaplanowano również przebudowę parku w Tarnogrodzie oraz budowę placów integracyjno-sportowych w Woli Różanieckiej, Luchowie Górnym oraz w Tarnogrodzkie.

- Reklama -

Chcemy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie i Zarządem Dróg Wojewódzkich wykonać chodnik przy drodze nr 863. W tym roku została tam wykonana nakładka asfaltowa, przeprowadzony został remont, a nam zależy, aby położyć wzdłuż drogi chodnik – mówił burmistrz. Dodał, że w planach jest budowa ul. Kosynierów oraz ul. Lawendowej.
Jak wyjaśnił burmistrz Dec, budżet zakłada inwestycje najpewniejsze i najbardziej realne. – Zawsze wychodzą oszczędności poprzetargowe i uchwalony budżet zawsze się zmienia. Mamy zapowiedzi, że będzie kontynuowany tzw. “program chodnikowy”, które realizuje Starostwo Powiatowe. W tym roku zechcemy zrobić chodnik w Woli Różanieckiej – mówił. – Myślę, że będzie to kolejny budżet prorozwojowy i proinwestycyjny, aby wszystkim żyło się w naszej gminie coraz lepiej – dodał.
Do ważnych zadań, jednak realizowanych przez Tarnogrodzki Zakład Komunalny, należy zaliczyć rozbudowę przyłączy kanalizujących.

Projekt uchwały budżetowej gminy Tarnogród na 2021 rok zakłada dochody budżetu w wysokości ponad 33 mln 818 tys. zł. Wydatki budżetu zaplanowano na kwotę 35 mln 169 tys. zł. Budżet ma charakter deficytowy, którego wysokość określono na kwotę 1 mln 351 tys. zł. W ramach przychodów budżetu zaplanowano kredyty i pożyczki w wysokości 1 mln 500 tys. zł. Zaplanowano także rozchody na spłatę wcześniej zaciągniętego długu w wysokości 1 mln 396 tys. zł.

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    Ktoś szanowną redakcję wprowadził w błąd. Te środki nie są pozyskane. Tylko są w planie do pozyskania. Tak jak w planach były środki norweskie i z funduszu inwestycji lokalnych. Jak wszyscy wiemy nic z tych planów nie wyszło.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.