- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pielgrzymka z Dąbrowicy do Biłgoraja

Wierni z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy wyruszyli 22 lipca na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Wzięło w niej udział około 50 osób.

- Reklama -

Słowami „W drogę z nami wyrusz, Panie” rozpoczęła się 6. pielgrzymka z Dąbrowicy do Biłgoraja. Pielgrzymi wspólnie wyruszyli z pieśniami na ustach oraz swoimi intencjami w sercach do parafii Mari Magdaleny, aby tam podczas Mszy odpustowej wysławiać Boga.

- Reklama -

– Wyrusza tutaj z naszej parafii pielgrzymka około 50 osób. Pątnicy zaprawieni, bo to już nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Dąbrowicy idą za głosem Pana. My właśnie dzisiaj chcemy kontynuować tę piękną tradycję. Niesiemy Panu Bogu różne sprawy i intencje – mówi ks. Krzysztof Maj, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy. – Dąbrowica jest szczególnie złączona z parafią św. Marii Magdaleny, ponieważ jest to swoista córa biłgorajskiej parafii. W 1992 roku została wydzielona z tej parafii parafia Dąbrowica. Dzisiaj, mimo że jest to dzień powszedni, ludzie znajdują czas, aby oddać się pod opiekę Panu Bogu przez wstawiennictwo tej szczególnej świętej – dodaje.

~Michał Kuliński 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.