- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

3 Maja w Księżpolu

To już kolejna rocznica trzeciomajowa, podczas której nie mogą odbyć się tradycyjne uroczystości. W gminie Księżpol wójt Jarosław Piskorski złożył w imieniu mieszkańców biało-czerwone wiązanki.

Z powodu panującej epidemii obchody Święta Konstytucji 3 Maja w tym roku były skromniejsze. Wójt Jarosław Piskorski złożył 3 maja symboliczny hołd żołnierzom walczących na frontach I i II wojny światowej w imieniu wszystkich mieszkańców gminy Księżpol.

- Reklama -

– Już po raz drugi nie odbyły się tradycyjne obchody trzeciomajowe, w których mogliby wziąć udział mieszkańcy Księżpola. Jednak w naszej gminie nie zapominamy o ofierze tych wszystkich, którzy w imię Ojczyzny oddali swoje życie. Choć w tak symboliczny sposób, jak złożenie kwiatów, chcemy oddać im hołd – mówi Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.

Wójt gminy Księżpol odwiedził grób nieznanych żołnierzy w Zaniach, miejsce zbiorowego mordu mieszkańców, pomnik “Kamień” i pomnik ku czci ofiar II wojny światowej w Majdanie Starym oraz pomnik upamiętniający pomordowanych w czasie drugiej wojny światowej mieszkańców Lipowca Starego i mogiłę rodziny Kusiaków, którą niemieccy okupanci spalili żywcem za ukrywanie Żydów.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.