- Reklama -

- Reklama -

Kolejny sukces Kuby Nizio z Biłgoraja (film)

Mieszkaniec Biłgoraja Jakub Nizio wziął udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Hej kolęda, kolęda” organizowanego przez Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. W tym roku z racji pandemii konkurs przybrał formę online.

- Reklama -

Talent Kuby został doceniony przez jury i stanął on na podium, zajmując 2. miejsce w kategorii solista. Kuba w tym roku postawił na tradycyjne kolędy, wykonując kolędę z 1849 roku „Mizerna cicha”, do której słowa napisał Teofil Lenartowicz, muzykę zaś skomponował Gall Jan Karol.
Jury konkursu było zaskoczone wysokim poziomem uczestników.

Wykonania solowe zaskoczyły jury bardzo wysokim poziomem artystycznym, a ponieważ w szranki oprócz naszych lokalnych wykonawców stanęły osoby z całej Polski (Szczecin, Wrocław, Biłgoraj), konkurs nabrał charakteru ogólnopolskiego.

- Reklama -

Jury konkursu oceniało nagrania według kryteriów: wrażenie artystyczne, poczucie rytmu, interpretacja utworu, świąteczna aranżacja przestrzeni.

– Zapraszam wszystkich czytelników do wysłuchania i obejrzenia materiałów, które przygotowałem w ramach świątecznego projektu na moim kanale na YouTube – zachęca Kuba Nizio. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.