- Reklama -

- Reklama -

Pijany kierowca stanie przed sądem

W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, posiadał zakaz kierowania pojazdami i jechał motorowerem bez kasku. Teraz za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

 

22 czerwca około godziny 17.20 w miejscowości Majdan Nowy policjanci z ruchu drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego bez kasku motorowerem. Jak wykazało badaniem przeprowadzone przez funkcjonariuszy, 35-letni mieszkaniec gminy Księżpol miał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Reklama -

– Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat – informuje mł. asp. Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Mężczyzna może również zostać ukarany bardzo wysoką grzywną, a sąd może w stosunku do niego orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca, który wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, sprawia ogromne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.