- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kiermasz Bożonarodzeniowy w BCK

W niedzielę, 15 grudnia w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie dla Igi Kaczmarczyk. Podczas kiermaszu zakupić można było przeróżne ozdoby świąteczne jak i również potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

- Reklama -

Kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich pełną parą przygotowują się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury można było dzisiaj zobaczyć kolorowe stoły uginające się do przeróżnych ozdób i potraw świątecznych. Wszystko to zostało wykonane własnoręcznie. Wśród potraw wigilijnych odnaleźć można było kapustę z grochem oraz  pierogi z kapustą. Nie mogło zabraknąć też ciast świątecznych, a wśród nich serniki, makowce oraz lukrowane pierniczki. Na kiermaszu zaprezentowano także wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, jak na przykład dekoracje choinkowe, w tym m.in. drewniane bombki, stroiki świąteczne,  ozdoby szydełkowe, anioły na deskach, styropianowe lub szyszkowe choinki czy wianki na drzwi. Dodatkowo wartym uwagi były serwety, poszewki świąteczne, ręcznie szyte poduszki i ręczniki, a nawet krawaty i muszki dla dzieci oraz świąteczne ubrania.

Autorami tych niezwykłych ozdób i potraw świątecznych były: Alina Kołabunowska, Justyna Ołtuszyk, Elżbieta Dudek, Małgorzata Banach-Lis, Alicja Kotowska, Maria Goch, Monika Filipowicz, Irena Kiszczak, Anna Makowska, Małgorzata Dolińska, Krystyna Płoszaj, Janina Janda, Marzena Zapora, Ewelina Goraj, Oleszek Gabriela  Wioletta i Jabłońska Barbara Adamczuk „Serce w pętelce”. Ponadto swoje własnoręczne dzieła zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Kukiełczanki” z Tereszpola, a także ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju, Warsztatu terapii zajęciowej.

Atrakcje kiermaszu bożonarodzeniowego w BCK w postaci rękodzieł, ozdób świątecznych, potraw i wypieków wprowadziły nas w atmosferę nachodzących świąt. 20 suto zastawionych stanowisk mogło stać się świetną inspiracją do udekorowania wigilijnego stołu, stworzenia wyjątkowych potraw świątecznych, ale również do wyszukania nietypowego prezentu dla swoich bliskich na gwiazdkę.

- Reklama -

Dodatkowo kiermasz był okazją do wsparcia po raz kolejny chorej Igi Kaczmarczyk:

 -W tym roku po raz drugi zbieramy na tą samą dziewczynkę , dlatego że jej brat chodzi do naszej szkoły, mówi jedna z uczestniczek kiermaszu, Joanna Kręt.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.