Euroopieka baner główny

- Reklama -

Nietrzeźwy uciekał przed policją

4 listopada około godziny 17.00 policjanci rozpoczęli pościg za mężczyzną po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w miejscowości Naklik. Nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego przekroczył dopuszczalną prędkość, po czym rozpoczął ucieczkę.

- Reklama -

 – W związku z sygnałami zgłaszanymi przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o przekraczaniu przez kierowców dopuszczalnej prędkości policjanci prowadzili kontrolę ruchu drogowego. W trakcie działań zarejestrowali przekroczenie o 29 km/h dopuszczalnej prędkości przez kierowcę osobowego audi. Wydali sygnał do zatrzymania się, jednak kierowca zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę.  Policjanci natychmiast podjęli pościg, jednak mężczyzna nie miał zamiaru się zatrzymać. Po przejechaniu około 2 kilometrów uciekinier zatrzymał się na poboczu drogi – objaśnia na stronie internetowej oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju młodszy aspirant Joanna Klimek.

Jak ustalili policjanci, za kierownicą samochodu osobowego marki Audi siedział 55-letni mieszkaniec gminy Krzeszów. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do nawet 15 lat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.