- Reklama -

Powstaje ścieżka dla pieszych i rowerów

W gminie Goraj rozpoczęły się prace przy budowie ciągu pieszo-jezdnego w Goraju. Na inwestycje złożyły się trzy samorządy.

Ścieżka będzie miała szerokość 2,6 m, a nawierzchnie asfaltową o długości 860 m.  Zakres prac obejmuje m.in.odwodnienie terenu oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Ciąg pieszo – rowerowy będzie stanowił łącznik między drogą gminną a drogą powiatową. Jak podkreśla wójt gminy Goraj Antonii Łukasik, inwestycja znacząco wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników korzystających z drogi wojewódzkiej nr 835. Połączy ona okoliczne miejscowości (Zagrody i Zastawie) z Gorajem i ułatwi dostęp do Goraja dla pieszych i rowerzystów. Obecnie piesi i rowerzyści poruszają się po jezdni lub poboczem drogi wojewódzkiej 835. Ruch pieszy i rowerowy zostanie przeniesiony z drogi wojewódzkiej na ścieżkę pieszo-rowerową.

O inwestycji pisaliśmy tutaj: POWSTAJE ŚCIEŻKA ROWEROWA

- Reklama -

Jak zapewniają władze gminy brakujący odcinek drogi serwisowej od strony Zagród posiada już wykonaną przez gminę Goraj dokumentację projektową. Natomiast ze względu na ograniczone środki finansowe samorządów będzie on mógł być realizowany nieco później – być może w przyszłym roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma F.H.U. Marian Puźniak z gminy Tereszpol. Wartość inwestycji to 1 mln 200 tys. zł. Jest ono współfinansowane przez trzy samorządu: województwa lubelskiego (650 ty. zł) , powiatu biłgorajskiego (350 tys. zł) i gminy Goraj (200 tys. zł).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.