Plan domu – jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze w małym domu?

Projekty małych i nie drogich w budowie domów jednorodzinnych cieszą się w ostatnim czasie niesłabnącą popularnością wśród osób poszukujących alternatywy dla mieszkania w bloku. Najczęściej wybierane są małe domy parterowe, przeznaczone dla nie dużej rodziny. Pamiętajmy jednak że wybierając projekty małych domów nie tylko parterowych, warto dobrze przyjrzeć się układowi wnętrza, by zapewnić komfortowe życie całej rodzinie.

Zaprojektujmy swój dom

Własny dom to marzenie wielu młodych par każdy z nas ma jednak inne wyobrażenie o swoim przyszłym przytulnym gniazdku. Najważniejsze aby te wyśnione cztery kąty zacząć wizualizować i nie trzymać pomysłów jedynie w wyobraźni a pracownia architektoniczna DomoweKlimaty.pl może nam w tym pomóc. Trzeba przecież pamiętać że od czegoś trzeba zacząć, a to jaki plan będzie miał nasz dom ma największe znaczenie w jego funkcjonalności.

Parterowy dom dla rodziny z dziećmi

W ostatnim czasie to właśnie projekty małych i jednocześnie nie drogich domów jednorodzinnych zyskują na zainteresowaniu osób szukających alternatywy dla mieszkania w bloku. Nie bez powodu niski, ładnie wtopiony w krajobraz budynek potrafi zachwycić bliskimi relacjami z otaczającym ogrodem, przestronnością wnętrz i ich integracyjnym charakterem, a także uniwersalnością. Jest wygodny zarówno dla młodych rodziców, jak i dla najstarszych członków rodziny. Tu możesz dowiedzieć się więcej, na temat zalet parterowego domu dla młodych rodziców: Mały dom parterowy: doskonały projekt dla rodziny z dziećmi – jaki projekt wybrać?

Jak funkcjonalnie urządzić mały dom

Aby udowodnić wam że mniejsze domy można zaprojektować równe funkcjonalnie co duże, wymienimy kilka ciekawych rozwiązań które może nawet nie przyszły wam do głowy.

1. Przedpokój nie powinien być zagracony. Liczbę sprzętów znajdujących się w tej przestrzeni należy ograniczyć do minimum. Konieczna jest oczywiście szafa, ewentualnie stojak na buty. Niezbędnym elementem jest również lustro, które w przypadku małej powierzchni dodatkowo ją powiększy. Można wybrać jedno duże lustro lub zdecydować się na kilka mniejszych, tworząc tym samym ciekawą kompozycję.

2. Połączenie ze sobą kuchni, jadalni i salonu jest kolejnym genialnym pomysłem który pozwala na optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni, co jest szczególnie cenne w przypadku małych domów. Zaprojektowany w tej sposób układ funkcjonalny zapewnia także bezpośredni kontakt między osobami, które przebywają w salonie i tymi, które są czymś zajęte w kuchni.

3. Właściwe zaprojektowanie małej i funkcjonalnej łazienki w dzisiejszych czasach to nie problem. Obecnie na rynku dostępne jest wyposażenie zaprojektowana specjalnie pod małe pomieszczenia, dzięki którym możemy zaoszczędzić przestrzeń przy zachowaniu maksymalnego komfortu użytkowania.

4. Wiele mebli jak np. sofy czy łóżka można zaprojektować tak aby tworzyły dodatkowy schowek na skarby naszych dzieci lub nasze.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.