- Reklama -

500-BUS ruszył w trasę

500-BUS w każdej gminie 

Celem rządu jest, aby z tego programu skorzystały wszystkie uprawnione rodziny. Dlatego w trasę wyruszył 500-BUS – mobilny punkt informacyjny. Na spotkanie z mieszkańcami Lubartowa pojechał busem wojewoda Przemysław Czarnek. Przez najbliższe 3 miesiące 500-BUS objedzie wszystkie gminy województwa, aby dotrzeć do wszystkich, którzy potrzebują jeszcze informacji, pomocy i wsparcia w aplikowaniu o środki 500 plus. Pracownicy Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie będą odpowiadać na pytania, wyjaśniać wątpliwości.

Ponadto od ponad miesiąca działa w naszym województwie infolinia 500+, która dziennie odbiera ok. 40 telefonów z konkretnymi pytaniami. Średnio co 7 minut dzwonił telefon w ciągu ostatniego miesiąca w godzinach pracy infolinii. Przypomnijmy, że infolinia jest aktywna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 pod numerem telefonu  81 74 24 240 81 74 24 240. Obsługują ją specjaliści z Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

- Reklama -

Miliard dla Lubelszczyzny 

Szacuje się, że na Lubelszczyźnie z programu skorzysta pomiędzy 225 a 290 tysięcy dzieci.  Środki, jakie zostały przekazane dla uprawnionych z województwa lubelskiego, to niemal 1 miliard złotych. Są już dostępne dla gmin i czekają na uruchomienie. Program nie wprowadza żadnych ograniczeń dla rodzin, jeśli aplikują o środki na drugie i kolejne dzieci do ukończenia 18. roku życia oraz wprowadza kryterium dochodowe na pierwsze dziecko w kwocie znacznie wyższej niż obowiązująca w świadczeniach rodzinnych i jest to kwota 800 (1 200) złotych przy uwzględnieniu wszystkich członków rodziny pozostających na jej utrzymaniu, a więc także i starszych dzieci.

CallSend SMSCall from mobileAdd to Skype You`ll need Skype Credit Free via Skype

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.