5. urodziny „Pokoleń”

Kilkudziesięciu wykonawców, barwne tańce polskie, ukraińskie i cygańskie, przepiękne pieśni  i kolorowe kostiumy oraz starannie przygotowane widowiska taneczne- te i inne atrakcje zostały zaplanowane z okazji 5 rocznicy działalności Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”, działającej przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Na koncert „To już 5 lat” zapraszamy 21 kwietnia do sali widowiskowej BCK. Start o godz. 17.00, wstęp za okazaniem karty wstępu (do odebrania w kasie kina BCK).

Tego wyjątkowego popołudnia swoje siły połączą grupa „Pokolenia”, Zespół Tańca Ludowego Tanew, Kinga Dziduch oraz artystki cygańskiej estrady, by wspólnie wystąpić na jednej scenie dla uczczenia 5 rocznicy działalności artystycznej „Pokoleń”- zespołu na co dzień działającego pod egidą Biłgorajskiego Centrum Kultury i opieką artystyczną Anny Iskry, która jest także choreografem grupy.

Podczas koncertu zobaczyć będzie można barwne tańce z repertuaru zespołu, np. tańce lubelskie czy rzeszowskie. Wśród tańców pojawią się także polonez, walc wiedeński, mazur kontuszowy  i hopak ukraiński.  Nie zabraknie także, cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem, widowisk tanecznych. Starsza grupa zaprezentuje „widowisko sitarskie” i  „żydowskie wesele”, natomiast w wykonaniu grupy młodszej, działającej  w szeregach „Pokoleń” od września ubiegłego roku, będzie można zobaczyć „lwowską zabawę”.  

Koncert  „ To już 5 lat”, to także przepiękne pieśni z regionu lubelskiego, znane pieśni ludowe i biesiadne prezentowane przez członków grupy (przygotowywanych wokalnie pod okiem Pawła Stelmacha- instruktora BCK)  oraz występującą gościnnie Kingę Dziduch.  Podczas koncertu będzie można także podziwiać wspaniałe, kolorowe kostiumy zachowujące najdrobniejsze szczegóły obowiązujące w sztuce ludowej. Warto podkreślić, że profesjonalne kostiumy, to także duża zasługa Anny Iskry i jej ogromnej wiedzy z zakresu kostiumologii.

W ostatniej części koncertu na scenie BCK pojawią się artystki cygańskiej estrady: Kerstin Katjushka Kozubek z Berlina i Anna Dębicka z Gorzowa Wlk. ,(towarzyszyć im będzie Kinga Dziduch) które zaprezentują pieśni i tańce  cygańskie.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa Fotografii Grupy Fotograficznej „Pokolenia” , którą będzie można oglądać w galerii BCK.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.