5 tysięcy zł dla hospicjum

21 960 głosów uzyskał pomysł Hospicjum Santa Galla, którego celem było umeblowanie pomieszczenia przeznaczonego dla wolontariuszy oraz rodzin pacjentów. Głosować na niego można było w sklepie Tesco w Biłgoraju poprzez wrzucenie żetonu do odpowiedniego pojemnika. Konkurował z nim projekt Grupy Nieformalnej Sitarska z Biłgoraja, który zdobył ponad 10 tysięcy głosów. Jego celem była budowa małego placu zabaw dla dzieci.
Konkurs "Decydujesz, pomagamy" został podsumowany 5 grudnia w Biłgoraju. W obecności kierownictwa i pracowników sklepu Tesco w Biłgoraju oraz przedstawicieli Hospicjum Santa Galla odbyło się uroczyste przekazanie czeku na 5 tysięcy złotych. – O programie dowiedzieliśmy się ze strony internetowej sklepu. Wspólnie stwierdziliśmy, że warto spróbować, gdyż te pieniądze chcieliśmy przeznaczyć na zagospodarowanie pokoju dla wolontariuszy i rodzin naszych podopiecznych. Będzie to miejsce, w którym osoby podejmujące rozmowę będą czuły swobodę i komfort psychiczny. Odpowiednie warunki mogą pomóc w zrozumieniu i zaakceptowaniu tego, co nieuniknione w życiu każdego człowieka – mówi Tomasz Ryń, menadżer Hospicjum. – Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy i klienci sklepu Tesco w Biłgoraju, docenili naszą działalność – dodaje.

Hospicjum Santa Galla ma swoją siedzibę w Łabuńkach Pierwszych koło Zamościa. W Biłgoraju funkcjonuje jego oddział – hospicjum domowe stworzone dla pacjentów z terenu naszego miasta. W oddziale stacjonarnym jest 15 osób, natomiast w opiece domowej w Biłgoraju – 22 osoby. Podczas podsumowania konkursu dyrektor placówki ks. Michał Przybysz dziękował za pomoc. – Warto czynić dobro, gdyż to dobro wraca – mówił i kierował słowa uznania do dyrekcji i pracowników sklepu, gdyż pomysł, aby mieszkańcy mogli decydować o wspieraniu lokalnych inicjatyw, jest bardzo słuszny.
Za pomoc przy przeprowadzeniu konkursu wszystkim pracownikom sklepu dziękowała także kierownik biłgorajskiego supermarketu Tesco Teresa Waliłko. Zapraszała także do udziału w kolejnych edycjach programu. 
To już druga edycja programu "Decydujesz, pomagamy". W tym roku przystąpiło do niej aż 700 organizacji i grup nieformalnych, a liczba oddanych głosów przekroczyła 4 miliony! W programie kwotą 175 tysięcy złotych dofinansowano aż 145 pomysłów lokalnych inicjatyw.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.