- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

5 przydatnych gadżetów dla Twojego domu

Jeśli szukasz gadżetów do swojego domu, sprawdź zestawienie najbardziej funkcjonalnych i przydatnych przedmiotów.

- Reklama -

Kochamy technologię i bierzemy ją za pewnik. Nie myślimy o tym, jak bardzo ułatwia nam życie. Włączenie pralki, lodówki czy klimatyzacji jest dla nas równie naturalne jak odpalenie silnika w aucie. Rynek domowych udogodnień nie powiedział jednak ostatniego słowa. Przeciwnie – wylewa z siebie jedno za drugim zdania podrzędnie złożone.

W zalewie mniej lub bardziej przydatnych gadżetów można utonąć, podobnie jak w rodzinnym konflikcie, czy na pewno nas na to stać? I czy na pewno chcemy na to wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze? W tym artykule nie skupię się więc na absurdalnych gadżetach typu mini golf do toalety, ani na tych bardzo zaawansowanych, w których przydatność powątpiewa większość kobiet. Bierzemy na warsztat te, które realnie wpływają na komfort życia, niezależnie od znajomości technologii czy poziomu miłości do gadżetów.

mr-1000x200px

Oczyszczacz powietrza

To niestety must have dzisiejszych czasów, szczególnie, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Stężenie smogu w Krakowie sięga nawet 300% normy w sezonie grzewczym. Odetchnij pełną piersią chociaż w domu.

Sprzęty te mocno różnią się ceną, wielkością, dodatkowymi opcjami. Warto rozważyć np. oczyszczacz z opcją nawilżania powietrza. Miłośnik gadżetów może bawić się setkami ustawień, a rodzic, alergik lub osoba starsza po prostu spać spokojnie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mocny głośnik bezprzewodowy

Twoi sąsiedzi się pewnie nie zgodzą, ale dobry, mobilny głośnik przyda się zawsze, w każdym domu. Do treningu, do sprzątania, do imprez. Warto szukać sprzętu z opcją 360 stopni (sprawdź huawei store). Przestrzenność i świetna jakość dźwięku dają wielką frajdę przy słuchaniu muzyki. Każda pomoc się przyda, gdy chcesz wpaść w rytm ćwiczeń lub biegania ze szmatą do ścierania kurzu.

Odkurzacz pionowy lub podłogowy

Zanim się skrzywisz, że to mało pociągająca opcja, pomyśl o traumie sobotnich porządków. Wizja tachania wielkiego, ciężkiego odkurzacza, potykania się o kabel – brzmi znajomo? Dodaj do tego litry noszone w odkurzaczu wodnym i na wejściu się odechciewa. Pionowy odkurzacz to świetna alternatywa. Możesz go wyjąć ze stacji dokującej w dowolnym momencie, zamiast miotły. To szybkie, łatwe i nieinwazyjne.

Krok dalej stoją szalenie popularne odkurzacze podłogowe, które same jeżdżą Ci po domu i sprzątają. Nie do przecenienia, gdy masz menażerię i dzieci.

Stacja pogodowa

Kolejny gadżet z serii znaków naszych czasów. Wbrew pozorom nie jest to drogi termometr. Stacja pogodowa podaje szczegółowe informacje o wilgotności powietrza, ciśnieniu oraz – przede wszystkim – jakości powietrza. Ma to kluczowe znaczenie, gdy planujesz spacer z noworodkiem lub starszą osobą. Poza tym daje wgląd w prognozy oraz dane z miesięcy wstecz. Tak na wypadek, gdybyś chciał sprawdzić skutki globalnego ocieplenia na przykładzie swojej okolicy.

Konsola do gier

Jej obecność w tym zestawieniu może zaskakiwać, bo jak to? Dorośli ludzie, konsola? Na szczęście, to stereotypowe myślenie odchodzi do lamusa i większość z nas potrafi dostrzec ogromny potencjał tych urządzeń. Sprawdzają się do ćwiczeń, tańca, rywalizacji – zarówno ruchowej, jak i w turniejach wiedzowych. Pełnią świetną funkcję integracyjną. To cenne zarówno przy rozkręcaniu imprezy, jak i przy szukaniu wspólnych tematów ze swoimi dziećmi. Nową konsolę można kupić już od 2000 zł.

Czy bez powyższych rzeczy da się żyć? Oczywiście, że tak, i to całkiem godnie. Czy z nimi żyje się lepiej? Zdecydowanie tak. Potwierdzi to zarówno facet – gadżeciarz – jak i jego mocno stąpająca po ziemi kobieta.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.