Życzenia – Nadleśnictwo Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

5 przydatnych gadżetów dla Twojego domu

Jeśli szukasz gadżetów do swojego domu, sprawdź zestawienie najbardziej funkcjonalnych i przydatnych przedmiotów.

Kochamy technologię i bierzemy ją za pewnik. Nie myślimy o tym, jak bardzo ułatwia nam życie. Włączenie pralki, lodówki czy klimatyzacji jest dla nas równie naturalne jak odpalenie silnika w aucie. Rynek domowych udogodnień nie powiedział jednak ostatniego słowa. Przeciwnie – wylewa z siebie jedno za drugim zdania podrzędnie złożone.

W zalewie mniej lub bardziej przydatnych gadżetów można utonąć, podobnie jak w rodzinnym konflikcie, czy na pewno nas na to stać? I czy na pewno chcemy na to wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze? W tym artykule nie skupię się więc na absurdalnych gadżetach typu mini golf do toalety, ani na tych bardzo zaawansowanych, w których przydatność powątpiewa większość kobiet. Bierzemy na warsztat te, które realnie wpływają na komfort życia, niezależnie od znajomości technologii czy poziomu miłości do gadżetów.

Oczyszczacz powietrza

To niestety must have dzisiejszych czasów, szczególnie, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Stężenie smogu w Krakowie sięga nawet 300% normy w sezonie grzewczym. Odetchnij pełną piersią chociaż w domu.

Sprzęty te mocno różnią się ceną, wielkością, dodatkowymi opcjami. Warto rozważyć np. oczyszczacz z opcją nawilżania powietrza. Miłośnik gadżetów może bawić się setkami ustawień, a rodzic, alergik lub osoba starsza po prostu spać spokojnie.

Mocny głośnik bezprzewodowy

Twoi sąsiedzi się pewnie nie zgodzą, ale dobry, mobilny głośnik przyda się zawsze, w każdym domu. Do treningu, do sprzątania, do imprez. Warto szukać sprzętu z opcją 360 stopni (sprawdź huawei store). Przestrzenność i świetna jakość dźwięku dają wielką frajdę przy słuchaniu muzyki. Każda pomoc się przyda, gdy chcesz wpaść w rytm ćwiczeń lub biegania ze szmatą do ścierania kurzu.

- Reklama -

Odkurzacz pionowy lub podłogowy

Zanim się skrzywisz, że to mało pociągająca opcja, pomyśl o traumie sobotnich porządków. Wizja tachania wielkiego, ciężkiego odkurzacza, potykania się o kabel – brzmi znajomo? Dodaj do tego litry noszone w odkurzaczu wodnym i na wejściu się odechciewa. Pionowy odkurzacz to świetna alternatywa. Możesz go wyjąć ze stacji dokującej w dowolnym momencie, zamiast miotły. To szybkie, łatwe i nieinwazyjne.

Krok dalej stoją szalenie popularne odkurzacze podłogowe, które same jeżdżą Ci po domu i sprzątają. Nie do przecenienia, gdy masz menażerię i dzieci.

Stacja pogodowa

Kolejny gadżet z serii znaków naszych czasów. Wbrew pozorom nie jest to drogi termometr. Stacja pogodowa podaje szczegółowe informacje o wilgotności powietrza, ciśnieniu oraz – przede wszystkim – jakości powietrza. Ma to kluczowe znaczenie, gdy planujesz spacer z noworodkiem lub starszą osobą. Poza tym daje wgląd w prognozy oraz dane z miesięcy wstecz. Tak na wypadek, gdybyś chciał sprawdzić skutki globalnego ocieplenia na przykładzie swojej okolicy.

Konsola do gier

Jej obecność w tym zestawieniu może zaskakiwać, bo jak to? Dorośli ludzie, konsola? Na szczęście, to stereotypowe myślenie odchodzi do lamusa i większość z nas potrafi dostrzec ogromny potencjał tych urządzeń. Sprawdzają się do ćwiczeń, tańca, rywalizacji – zarówno ruchowej, jak i w turniejach wiedzowych. Pełnią świetną funkcję integracyjną. To cenne zarówno przy rozkręcaniu imprezy, jak i przy szukaniu wspólnych tematów ze swoimi dziećmi. Nową konsolę można kupić już od 2000 zł.

Czy bez powyższych rzeczy da się żyć? Oczywiście, że tak, i to całkiem godnie. Czy z nimi żyje się lepiej? Zdecydowanie tak. Potwierdzi to zarówno facet – gadżeciarz – jak i jego mocno stąpająca po ziemi kobieta.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.