Moto Tech

- Reklama -

5 porad – jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wielu turystów nie ma pojęcia, na czym polega kupno polisy podróżnej i obawia się, że podczas wyboru może podjąć złą decyzję. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego, aby wybór był trafiony i uzasadniony.

Po pierwsze – co stanowi podstawę ubezpieczenia turystycznego?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest dobrze dobrana polisa turystyczna w trakcie wyjazdu za granicę oraz na terenie Polski. Fundamentem ubezpieczenia turystycznego jest ubezpieczenia kosztów leczenia, assistance oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie kosztów leczenia to nic innego, jak usługa, która uchroni nas przed wydaniem pieniędzy na rachunki związane z naszym leczeniem lub hospitalizacją. Jeśli w trakcie wyjazdu podjęliśmy się leczeniu w następstwie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel podejmie się opłaty wszelkich kosztów z tym związanym.

Odpowiednie ubezpieczenie za granicą na wakacyjnapolisa.pl kupimy w kilka minut. Podczas wyboru ubezpieczenia również mamy możliwość wglądu do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia), z którymi powinniśmy się zapoznać przed kupnem polisy.

Podstawowy zakres ubezpieczenia assistance został już zawarty w ubezpieczeniu KL. Assistance gwarantuje nam uzyskanie informacji oraz zorganizowanie pomocy 24 h na dobę. W ramach assistance ubezpieczyciel zajmie się m.in. zorganizowaniem oraz poniesieniem kosztów za transport osoby ubezpieczonej, pomocy prawnej lub pomocy tłumacza.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków ochrania nasze życie i zdrowie. Ubezpieczyciel wypłaci nam lub naszym najbliższym świadczenia (w ramach sumy ubezpieczenia NNW) w razie doznania przez nas trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Dzięki tej usłudze nie zostawiamy naszych najbliższych bez pomocy finansowej.

Po drugie – dodatkowe opcje ubezpieczenia

- Reklama -

Musimy również pamiętać o opcjach dodatkowych, które dopełnią zakres ochrony towarzystwa podczas naszego wyjazdu. Powinniśmy zastanowić się m.in. nad ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Jeśli w trakcie urlopu wyrządzimy szkodę na osobie lub rzeczy i będziemy zobowiązani w myśl prawa kraju, w którym się znajdujemy, ponieść odszkodowanie, ubezpieczyciel podejmie się wypłacenia zadośćuczynienia osobie pokrzywdzonej.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego lub bagażu podróżnego obejmuje ochroną nasze mienie w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty. Koszty, które poniesiemy w takich sytuacjach, zostaną zwrócone nam przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Po trzecie – uprawianie sportów w trakcie wyjazdu

Jeśli mamy zamiar aktywnie spędzić czas podczas urlopu, powinniśmy również wykupić sportową opcję ubezpieczenia. Najpierw musimy wiedzieć, do jakiej kategorii należy aktywność fizyczna, którą chcemy uprawiać podczas wakacji. Czy jest to sport amatorski, wysokiego ryzyka, ekstremalny lub udział w zawodach? W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy wykaz nazw sportów i przypisaną do nich kategorię.

Po czwarte – zwyżka za choroby przewlekłe

Jeśli zdiagnozowano u nas chorobę przewlekłą, musimy zaznaczyć przed kupnem polisy dodatkową opcję, nawet jeśli na codzień nie odczuwamy konsekwencji tejże choroby (jak np. niedoczynność tarczycy). Zwyżka ubezpieczenia obowiązuje na wypadek nasilenia się choroby o długotrwałym przebiegu (jak np. nowotwór, astma, stwardnienie rozsiane, cukrzyca).

Po piąte – miejsce wyjazdu

Warto dowiedzieć się, jakiej wysokości ceny obowiązują w danym państwie za np. koszty leczenia koszty ratownictwa lub transport medyczny do Polski. Pomoże nam to wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia kosztów leczenia lub odpowiedzialności cywilnej.

Dodatkowe informacje na temat produktów towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy np. na https://wakacyjnapolisa.pl/warta-travel/. Również przypominamy, że przed wykupieniem polisy powinniśmy zapoznać się z OWU, w którym znajdziemy zakres ochrony oraz jej wyłączenia odpowiedzialności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.