kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

5 busów z pomocą humanitarną trafiło do Gromady

W sobotę do gminy Biłgoraj trafiła pomoc humanitarna z Włoch. Teraz zostanie ona rozdysponowana wśród uchodźców z Ukrainy, również tych, którzy znajdują się na terenie powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

9 kwietnia o godzinie 12 do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadzie trafiło pięć busów z pomocą humanitarną z Włoch, którą zebrała międzynarodowa grupa. Jedną z jej członkiń jest pochodząca z Ukrainy Nastya Bochan, którą aktualnie mieszka w u Państwa Mazurków w Nadrzeczu.

urząd MArszałkowski projekt

– Ponieważ Nastia jeszcze przed wojną aktywnie działała w organizacji pozarządowej we Lwowie, to szybko zaczęliśmy organizować transporty z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Do tego miasta trafia teraz pomoc zorganizowana przez nas z całej Europy. Dziś mieliśmy przyjemność przyjąć transport z Włoch – mówi Gabriela Oleszek. – Z punktu pomocy w Biłgoraju, włosi zabrali ziemię pochodzącą z Ukrainy, która ma trafić do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Jest to swoisty symbol trafienia ziemi ukraińskiej do Europy, jako sygnał naszego poparcia dla włączenia Ukrainy do Unii Europejskiej – dodaje.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anna mówi

    Gdzie i kiedy można zgłosić się po pomoc?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.