- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

5 błędów, które popełniasz podczas pielęgnacji włosów

Idealne, piękne włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn, niestety droga do zrealizowania tego celu nie zawsze jest łatwa. Popełniamy wiele błędów, które skutecznie oddalają od nas marzenie o zadbanej fryzurze. Co znajduje się na liście takich urodowych grzechów? Sprawdź, czy tobie również zdarza się je popełniać!

- Reklama -

1.    Źle dobrane kosmetyki – sprawdź ich zawartość!

- Reklama -

Przetłuszczone włosy, zbyt obciążone, pozbawione życia to nierzadko wynik źle dobranych kosmetyków. Kiedy masz cienkie i słabe pasma, wybieraj delikatne kosmetyki. Zbyt duża ilość masek, przesadna pielęgnacja odżywkami może doprowadzić do złej kondycji włosów. Przyczyną problemu jest też nadgorliwość, czyli stosowanie większej ilości kosmetyków od tej, która została zalecona przez producenta. Ponadto na plus nie działa zbyt częste mycie i pielęgnowanie. Dobrze dobrany szampon wzmacniający (przykładowa propozycja tutaj) powinien przynieść pożądany efekt, nawet wtedy, kiedy nie jest stosowany każdego dnia.

2.    Szczotkowanie wróg, czy sprzymierzeniec?

Szampon wzmacniający to jeszcze nie wszystko. Liczy się także to, aby rzęsy były regularnie czesane i to przy użyciu właściwej szczotki. W przypadku włosów łamliwych sprawdzi się szczotka drewniana z naturalnym włosiem. Kiedy akcesoria takie są złej jakości, nie mogą zamknąć łusek włosa i przywrócić im piękny zdrowy blask. Produkty wykonane z tworzyw syntetycznych niekiedy uszkadzają włosy, szczególnie te, które mają tendencję do plątania się. Zbyt intensywne rozczesywanie prowadzi do rozdwajania się końcówek, a następnie osłabia cebulki.

3.    Nieodpowiednie suszenie włosów – tego unikaj

Dodatkowo zbyt gorące powietrze suszarki może doprowadzić do przesuszenia pasm, a w dalszej kolejności do ich łamania i wypadania. Dlatego staraj się nie ustawiać najwyższej temperatury, często wystarczy chłodny nawiew, zwłaszcza podczas lata. A może zupełnie zrezygnujesz z używania suszarki?

4.     Zbyt częste stosowanie zabiegów upiększających

Farbowanie pasm środkami zawierającymi amoniak, częste prostowanie pasm i stosowanie trwałej ondulacji może mieć bardzo destrukcyjny wpływ na nasze kosmyki. Substancje chemiczne zawarte w tych kosmetykach nierzadko zniszczą strukturę włosa. Wówczas potrzeba dużo czasu, aby doszło do jej odbudowania. W niektórych sytuacjach konieczne może być nawet ścięcie włosów, po to, by przywrócić im dawną kondycję.

5.    Alkohol, gumki – wróg twojej fryzury

Jeżeli wiążesz włosy gumkami i spinasz je spinkami, to rób to w sposób delikatny. Nadmierna ilość ozdób może przeciążyć włosy i wpłynąć na ich łamliwość. Podobnie będzie, kiedy zaczniesz używać kosmetyków mających w swoim składzie alkohol. Pamiętaj, przed zakupem zawsze czytaj skład.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.