Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Będzie dom dla seniorów

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono promesy w ramach programów Maluch + oraz Senior+. Dofinansowania otrzymali przedstawiciele dziesięciu  samorządów, w tym wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. Promesy przekazali wiceminister w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Gratuluję wszystkim państwu. Te inwestycje są niezwykle potrzebne w naszym województwie, po to, żeby polityka prorodzinna, całościowa, od najmłodszych do najstarszych, była skutecznie realizowana.  Województwo lubelskie, zwłaszcza jego wschodnie tereny, bardzo szybko się starzeją. Jednym z najważniejszych zadań jest opieka nad seniorami, którzy tej opieki bardzo potrzebują – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

- Reklama -

W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ powstanie placówka dla osób starszych w gminie Turobin (293 010 zł).
Celem wieloletniego program (2015-2020), jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów „Senior+”. Od 2017 roku program „Senior+” jest realizowany w formule rozszerzonej, która pozwoliła m.in. na tworzenie klubów „Senior+” (uproszczona forma dziennych domów z mniejszymi wymogami w zakresie standardu lokalowego, osobowego i organizacyjnego)

Seniorzy powinni otrzymać odpowiednie wsparcie. Takich domów powstanie dwa w województwie lubelskim. Będziemy dofinansować powstanie tych domów. I jeśli będzie taka potrzeba dofinansowywać utrzymanie czy koszty związane z  funkcjonowaniem tych placówek – mówił wiceminister w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.