Usługi krawieckie

- Reklama -

Little Heroes na obiektach OSiR

 

W Biłgoraju odbyła się pierwsza w Polsce impreza sportowa dla dzieci ze szkół podstawowych pod patronatem Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inicjatywa „Ogólnopolski Challenge”, dotarła do Biłgoraja dzięki staraniom Agaty Borowiec Poseł na Sejm RP oraz Józefa Borowca Radnego Rady Powiatu. Ma ona za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami.

- Reklama -

Impreza odbyła się dziś w Biłgoraju. Uczestniczyły w niej dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Biłgoraja i gminy Potok Górny (Szyszkowa, Potoka Górnego, Lipin Górnych – Borowiny i Lipin Dolnych). Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie. Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czekało wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, pokazy uzbrojenia polskich służb mundurowych, strzelnica ASG, miasteczko zawodów z infrastrukturą  i wiele innych.

Stowarzyszenie SPORT LIFE powołało do życia inicjatywę Little Heros, która ma wspierać młodych ludzi już na etapie szkoły podstawowej w rozwoju i kształtowaniu osobowości, dyscypliny oraz zaradności życiowej poprzez sport. Dlatego podjęliśmy wyzwanie by inspirować, trenować i udostępniać dzieciom nieodpłatnie wszystkie możliwe aktywności sportowe. Jeśli temat jest dla państwa ważny i bliski sercu, bardzo prosimy o wsparcie i nagłośnienie naszej akcji. Każda informacja, która dotrze choćby do jednego dziecka może mieć ogromny wpływ na całe jego dalsze życie i rozwój.

W związku z tym, iż rok 2018 to 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi ludzie będą mogli poczuć dumę z naszej historii oraz przynależność do kraju  poprzez atrakcje. Realizacja tego podczas zawodów odbyła się poprzez pełne zaangażowanie służb mundurowych oraz pokazy replik uzbrojenia polskich służb mundurowych. Dzieci mogły poznać też elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy ASG. Podczas zawodów były też realizowane elementy pirotechniki filmowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.